"Wobec polskiego narodu zachowam wielki szacunek"

"Wobec polskiego narodu zachowam wielki szacunek"
(fot. youtube.com)
KAI / kw

"Kończąc moją posługę, błogosławię Pana, że pozwolił mi pracować na tej ziemi w służbie Kościoła i narodu polskiego, wobec którego zachowam wielki szacunek i wdzięczność" - napisał abp Celestino Migliore w liście do wszystkich kardynałów, arcybiskupów i biskupów w Polsce.

Kończący swą misję nuncjusz apostolski dziękuje za dziewięć lat posługi w naszym kraju.

W liście opublikowanym na stronach diecezji warszawsko-praskiej abp Celestino Migliore informuje, że zaraz po wizycie papieża Franciszka w Polsce z okazji Światowych Dni Młodzieży opuści Polskę, aby podjąć misję nuncjusza apostolskiego w Federacji Rosyjskiej.

"Spędziłem w Polsce dziewięć lat, najpierw jako sekretarz, a teraz jako Nuncjusz. Kończąc moją posługę, błogosławię Pana, że pozwolił mi pracować na tej ziemi w służbie Kościoła i Narodu polskiego, wobec którego zachowam wielki szacunek i wdzięczność" - podkreśla w liście abp Migliore.

Dodaje, że zawsze czuł się w Polsce "jak u siebie, dzięki gościnności, braterstwu, przyjaźni i wspaniałej współpracy, których zawsze doświadczałem z Waszej strony, drodzy Współbracia w biskupstwie, i które - jak ufam - udało mi się w jakiś sposób odwzajemnić".

"Z radością dawałem o tym świadectwo i nadal będę to czynił, gdziekolwiek pójdę i kogokolwiek spotkam" - zaznacza w liście do polskich biskupów abp Migliore.

Prosi w nim też o "wybaczenie braków i zaniedbań, które czasami mogły się z mojej strony pojawić w naszych relacjach, w naszej wspólnej trosce o winnicę Pańską".

Na zakończenie swojego listu abp Celestino Migliore dodaje: "Cieszę się, że razem z Wami mogłem mieć udział w tym błogosławieństwie, którego nad Polską wzywał kiedyś święty Papież Jan Paweł II: 'Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!'".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Wobec polskiego narodu zachowam wielki szacunek"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.