Wspólnoty z Taizé zdobywają Rzym

Wspólnoty z Taizé zdobywają Rzym
(fot. Moyan_Brenn_BE_BACK_on_10th_OCT / flickr.com / CC BY 2.0)
KAI / mh

Wysłannicy Wspólnoty z Taizé zdobywają Rzym, jego kolejne parafie, przygotowując doroczne spotkanie europejskiej młodzieży. Tym razem odbędzie się ono właśnie w Wiecznym Mieście. W skład ekipy przygotowawczej wchodzą zarówno bracia, jak i młodzi wolontariusze.

Codziennie spotykają się na modlitwie, zazwyczaj w Bazylice św. Jana na Lateranie. Wieczorem animują czuwania modlitewne w różnych parafiach i wspólnotach, które będą gościć uczestników dorocznej pielgrzymki zaufania. W ubiegłą niedzielę byli na przykład u rzymskich metodystów. W ostatnich dniach włączyli się w obchody 50. rocznicy Soboru i inaugurację Roku Wiary.

DEON.PL POLECA
W Rzymie przebywa też przeor Wspólnoty z Taizé, brat Alois, który jako gość specjalny bierze udział w Synodzie Biskupów. Dzieli się na nim doświadczeniami wspólnoty na polu ewangelizacji pośród młodych.

"Jeśli młodzi ludzie widzą, że między nami panuje prawdziwa komunia i przyjaźń, ich serca się otwierają. Pytają o Chrystusa. W naszych liturgiach jest miejsce na ciszę i adorację. Jeśli w liturgii brak ciszy i adoracji, jeśli wciąż tylko coś się wyjaśnia, młodzi ludzie nie czują się w tym dobrze. Musimy powrócić do istoty wiary, tak istotnych prawd, jak zmartwychwstanie Chrystusa i Trójca, abyśmy mogli głębiej je przeżywać i wyjaśniać je innym. Musimy też modlić się w taki sposób, aby ta modlitwa przemawiała do współczesnego człowieka, a zarazem wyrażała Tradycję Kościoła" - powiedział przeor Wspólnoty z Taizé.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wspólnoty z Taizé zdobywają Rzym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.