Współpracownik papieża: współczesny świat odrzuca wartości

Współpracownik papieża: współczesny świat odrzuca wartości
(fot. Rappler / youtube.com)
Rappler.com / kk

Kardynał Luis Antonio Tagle, bliski współpracownik papieża, wzywa katolików do przekraczania "barier i podziałów" w sytuacji narastających konfliktów.

Tagle podał przykład starć w Marawi i ataku w Manili jako działań "współczesnego świata, który odrzuca wartości".

DEON.PL POLECA
- Wszystkie te zdarzenia nakazują nam zadać pytanie o to co się stało z człowieczeństwem? - mówił podczas Święta Zesłania Ducha Świętego.

Kardynał podkreślił, że potrzeba nam "komunii w świecie, który buduje bariery i operuje na podziałach". Wśród niepożądanych zjawisk wymienił m.in. dyskryminację osób o arabskich imionach, czy powiększającą się przepaść między bogatymi i biednymi.

DEON.PL POLECA

- W całym współczesnym świecie są budowane mury, a obietnica ich budowy staje się argumentem do wygrywania wyborów politycznych. To zbija z tropu. Dlaczego ludzie głosują na tych polityków? - wytykał hierarcha.

Jako remedium na współczesny kryzys wartości, bliski współpracownik Franciszka podał przebaczenie innym.

- Musimy poszukiwać pokoju. Jeśli będziemy go odrzucać, to nie nauczymy się przebaczać. A gdy nie będzie między nami przebaczenia, to czeka nas nieustanna wojna - dodawał.

Na koniec Tagle wyjaśnił o co chodzi w przebaczeniu: "Przebaczyć to uczynić kogoś wolnym. Czynisz wolnym człowieka, który cię skrzywdził, ale przede wszystkim uwalniasz siebie z więzienia zemsty i gniewu".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Współpracownik papieża: współczesny świat odrzuca wartości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.