"Wychowaj księdza - adoptuj kleryka"

KAI / drr

"Wychowaj księdza - adoptuj kleryka" - to hasło duchowej adopcji alumnów lubelskiego seminarium. Modlitwę za konkretnego kandydata na kapłana zadeklarowało już ponad 130 osób.

Każdy z adoptujących dostał mail z imieniem i nazwiskiem jednego z lubelskich kleryków, i od tej pory, przez najbliższy rok, będzie się za niego modlił. Akcja rozpoczęła się we wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

DEON.PL POLECA
"Myślę że to dobra sprawa. Modlitwa się bardzo przydaje w czasie seminarium i myślę, że to że doszedłem już na szósty rok zawdzięczam w dużej mierze modlitwie innych. Taka adopcja daje mocne poczucie, że nie jesteśmy sami w tej walce o kapłaństwo, i że ludziom zależy aby kapłani byli i byli świętymi" - powiedział dk. Łukasz. Swoje poparcie dla tej inicjatywy wyrazili również abp Stanisław Budzik, bp Mieczysław Cisło oraz ks. prałat Marek Słomka, rektor lubelskiego seminarium.

Klerycy czekają na kolejne zgłoszenia osób, które podejmą modlitwę za konkretnego alumna.

DEON.PL POLECA

Duchowej adopcji kleryków Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie można dokonać wysyłając swoje zgłoszenie na adres: adoptuj.kleryka@gmail.com

W zgłoszeniu należy podać swoje imię i nazwisko. Osoba podejmująca się adopcji otrzyma wiadomość z imieniem i nazwiskiem konkretnego kleryka, za którego będzie się modlić. Adopcja obejmuje okres od początku roku formacyjnego w seminarium (październik) do końca września.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Wychowaj księdza - adoptuj kleryka"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.