Wyjątkowe portrety kanonizacyjne pastuszków z Fatimy

Wyjątkowe portrety kanonizacyjne pastuszków z Fatimy
(fot. facebook.com/IrishCatholicBishops)
KAI / sz / facebook.com

Oficjalne portrety świętych Hiacynty i Franciszka umieszczone ma fasadzie bazyliki Matki Bożej Różańcowej w Fatimie w związku z ich kanonizacją przez papieża Franciszka 13 maja pozostaną tam aż do października. Wtedy to zakończą się obchody setnej rocznicy objawień Matki Bożej z 1917 r.

Przedstawiając 8 maja portrety świętych Pastuszków z Fatimy, rektor tamtejszego sanktuarium, ks. Carlos Cabecinhas wyjaśnił, że nie są to te same wizerunki, jakich użyto podczas beatyfikacji w 2000 r. Tym razem chodziło o ukazanie w nich relacji Franciszka i Hiacynty z Bogiem. Mają więc one "charakter pobożnościowy".

Official portraits of the new saints-to-be: Francisco and Jacina Marto, released today by the Fatima Shrine #fatima

Opublikowany przez Irish Catholic Bishops' Conference na 8 maja 2017

Postulatorka kanonizacji małych wizjonerów z Fatimy, s. Ângela Coelho podkreśliła, że chciano też, by obrazy kanonizacyjne nie różniły się zbytnio od wizerunków Pastuszków, do których wierni byli już przyzwyczajeni. Na trzymanych przez dzieci w dłoniach lampionach księżyc (lampion Matki Bożej) w przypadku Hiacynty i słońce (lampion Pana Jezusa) w przypadku Franciszka, zgodnie z ich osobistymi upodobaniami.

DEON.PL POLECA

Autorka obrazów, Sílvia Patrício zaznaczyła, że zgodnie z życzeniem postulatorki chciała wyrazić niełatwe życie małych wizjonerów z Fatimy, ich cierpienie i wiarę w objawienia, tak aby patrząc na te wizerunki można było odczytać ich uczucia i samemu je odczuć. Zostali przedstawieniu w sposób wyjątkowy - na ciemnym tle, gdyż byli świadkami niosącymi światło na ciężkie czasy dwóch wojen światowych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wyjątkowe portrety kanonizacyjne pastuszków z Fatimy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.