Z nożem w ręku i pijany wszedł do kościoła między pierwszokomunijne dzieci

Z nożem w ręku i pijany wszedł do kościoła między pierwszokomunijne dzieci
Fot. Pawel Horosiewicz / Depositphotos.com
PAP / mł

Pijany 40-latek wszedł z nożem do kościoła w Czaplinku, gdzie odbywało się nabożeństwo majowe, w którym uczestniczyły dzieci pierwszokomunijne. Mężczyzna został zatrzymany. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu – poinformowała PAP w poniedziałek oficer prasowa KPP w Drawsku Pomorskim asp. Karolina Żych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, ok. godz. 17.45 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Czaplinku (woj. zachodniopomorskie).

DEON.PL POLECADo świątyni wszedł z nożem mężczyzna, gdy odbywało się nabożeństwo majowe. Uczestniczyły w nim dzieci, które wcześniej przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Dorośli wierni obezwładnili mężczyznę i wezwali policję. Ta zatrzymała go za zakłócenie nabożeństwa.

"40-latek w chwili zatrzymania nie był agresywny, był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany przebywa w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje, będą z nim prowadzone czynności procesowe" – przekazała asp. Żych.

Dzieci zostaną objęte opieką psychologa

Po incydencie parafia wydała komunikat z zapowiedzią dodatkowej ochrony Straży Miejskiej oraz opieki szkolnego psychologa. W komunikacie umieszczonym na profilu społecznościowym parafii pw. Świętej Trójcy w Czaplinku napisano, że w związku z poniedziałkowym incydentem podczas nabożeństwa majowego kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego zostanie objęty dodatkową ochroną Straży Miejskiej. Takie zapewnienie, jak podano, parafia otrzymała po konsultacji z burmistrz Czaplinka.

Ponadto we wtorek od godz. 9 w Szkole Podstawowej przy ul. Wałeckiej dyrekcja ma zapewnić wszystkim zainteresowanym opiekę psychologa szkolnego w ramach wsparcia psychologiczno-pedagogicznego. „Do dyspozycji dzieci i rodziców będzie także, dostępny w tym czasie w szkole ksiądz katecheta Mariusz Witkowski” – podano w komunikacie.

PAP / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Pamiątka I Komunii Świętej – obrazek w ramce z drewna ze szkłem – oferta z personalizacją

Wymiary obrazka: 21 x 29,7 cm
Szerokość ramki: ok. 1,3 cm

Ramka polskiego producenta ma standardową zawieszkę...

Skomentuj artykuł

Z nożem w ręku i pijany wszedł do kościoła między pierwszokomunijne dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.