Z okazji swoich urodzin papież podarował wenezuelskim dzieciom respiratory

Z okazji swoich urodzin papież podarował wenezuelskim dzieciom respiratory
fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
KAI / pk

Z okazji swoich 84. urodzin papież Franciszek podarował cztery respiratory dla szpitali w Wenezueli. Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni powiedział dziennikarzom, że aparaty są przeznaczone głównie do leczenia dzieci.

Matteo Bruni poinformował też, że papież obchodził swoje urodziny skromnie, w gronie innych mieszkańców Domu św. Marty, gdzie mieszka od początku pontyfikatu. Ubodzy Rzymu za pośrednictwem biura jałmużnika papieskiego przekazali Franciszkowi urodzinowy bukiet słoneczników. Ojciec Święty kazał postawić go przed tabernakulum w domowej kaplicy, aby pamiętać, że zawsze należy kierować wzrok na Chrystusa.

Na pytanie, czy papież da się zaszczepić przeciwko koronawirusowi, Bruni nie odpowiedział wprost. Wskazał natomiast, że watykańska dyrekcja ds. zdrowia poinformowała, iż do 21 grudnia przyjmuje zgłoszenia od wszystkich mieszkańców i pracowników Państwa Watykańskiego, którzy "w pierwszych miesiącach" będą chcieli się zaszczepić.

Franciszek - Jorge Mario Bergoglio - urodził się 17 grudnia 1936 w Buenos Aires. Od marca 2013 jest biskupem Rzymu i głową Kościoła katolickiego.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI (Joseph Ratzinger)

Książka zawiera zebrane wypowiedzi papieża Benedykta XVI o swoim „umiłowanym poprzedniku” Janie Pawle II. 

Zadziwia w lekturze tych tekstów nie tylko dogłębna znajomość tekstów oficjalnych Jana Pawła II (Czternaście encyklik), ale także ogromna przenikliwość...

Skomentuj artykuł

Z okazji swoich urodzin papież podarował wenezuelskim dzieciom respiratory
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.