Za dwa tygodnie "Arena Młodych". Jej pomysłodawcą jest abp Grzegorz Ryś

Za dwa tygodnie "Arena Młodych". Jej pomysłodawcą jest abp Grzegorz Ryś
fot. Matt Botsford / Unsplash
KAI / pk

Dokładnie za dwa tygodnie - tj. 30 i 31 marca br. - w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne zatytułowane "Arena Młodych". Jej pomysłodawcą jest abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, który poprzez tę akcję pragnie poruszyć serca młodych ludzi i odnowić ich relację z Bogiem i Kościołem.

Organizatorzy mają nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych zgromadzi ono tysiące uczniów szkół podstawowych (klasy 7 - 8) i ponadpodstawowych, którzy w ramach swoich rekolekcji wielkopostnych, będą mieli okazję spotkać się wspólnie na modlitwie, refleksji biblijnej, wysłuchać konferencji i świadectwa, ale także odnowić swoją wiarę w Chrystusa obecnego w Słowie Bożym i Najświętszym Sakramencie.

Podczas tegorocznej Areny Młodych swoim świadectwem życia, miłości i relacji z Bogiem i ludźmi podzieli się Dobromir Mak Makowski - mąż, tata czwórki dzieci, nauczyciel Wychowania Fizycznego oraz magister Pedagogiki Resocjalizacyjnej. Jest pomysłodawcą projektu RAPPEDAGOGIA, który od 2011 roku objechał ponad 900 szkół, domów dziecka, aresztów śledczych, więzień, ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic środowiskowych w Polsce, jak i za granicą: we Francji, w Anglii, Szwecja, Niemczech, Kanadzie i USA. Ponadto jest założycielem fundacji "Rampa", która w Pabianicach w województwie łódzkim prowadzi szereg zadań o charakterze profilaktycznym: streetworking, świetlica środowiskowa, punkt konsultacyjny i psychologiczny dla osób uzależnionych, zajęcia sportowe - boks, ośrodek dla osób uzależnionych i wykluczonych społecznie, a także hostel dla osób które ukończyły terapię.

W środę 30 marca br. do łódzkiej Atlas Areny zaproszeni są uczniowie szkół podstawowych - klasy 7 i 8. Natomiast w czwartek 31 marca br. - uczniowie szkół średnich.

Jak wziąć udział w "Arenie Młodych"?

Każdy, kto chciałby wziąć udział w tegorocznej Arenie Młodych może to uczynić, zgłaszając się do swoich nauczycieli i katechetów, którzy zgłoszenia przesyłają drogą elektroniczną według odpowiednio wypełnionego formularza.

Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące zgłoszeń będą udzielane pod numerem telefonu: 609 102 553; (42) 66 48 756. W związku z ograniczoną liczbą miejsc będzie decydować kolejność zgłoszeń.

Młodzież nie ponosi żadnych kosztów związanych z wejściem na "Arenę Młodych". Całą organizacją dotyczącą przyjmowania i zapisów zajmuje się Wydział Katechetyczny.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Słowo rozpala wiarę, z wiary rodzi się nadzieja

Książki abp Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z niezwykłą mocą i wiarą. Autor, jak mało kto przekazuje Słowo, które nie jest przysłonięte efektowną retoryką, ale żywym doświadczeniem...

Skomentuj artykuł

Za dwa tygodnie "Arena Młodych". Jej pomysłodawcą jest abp Grzegorz Ryś
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.