"Zachwyciła mnie cisza i klimat modlitwy". Młodzi ze Szczecina dotarli do Wrocławia

"Zachwyciła mnie cisza i klimat modlitwy". Młodzi ze Szczecina dotarli do Wrocławia
Fot. Taizé Polska / YouTube
KAI / pk

W sobotę rozpoczyna się 42. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez Wspólnotę z Taizé. Do Wrocławia przyjedzie ponad 20 tys. młodych z prawie 70 krajów. W sobotę wyjechała też ponad 20-osobowa ekipa ze Szczecina.

Siostra Łucja ze Wspólnoty Uczennic Krzyża złożyła w tym roku pierwsze śluby zakonne, a na spotkanie ekumeniczne udaje się nie po pierwszy. "Zachwyciła mnie cisza i klimat modlitwy" - tak wspomina swoje pierwsze spotkanie wspólnoty w Poznaniu, kiedy była jeszcze w liceum.

Każde kolejne spotkanie, w którym brałam udział, w Rzymie w Strasburgu czy Pradze było dla mnie zawsze źródłem umocnienia w wierze i miejscem spotkania z żywym Jezusem w młodym Kościele - przyznaje s. Łucja.

Dominika podkreśla, że spotkanie Taizé to niesamowite przeżycie. "Możliwość poznania tylu ludzi z całej Europy, z całego świata. Niesamowite poczucie wspólnoty, wspólna modlitwa. Jest to coś, co bardzo umacnia i podbudowuje nas i naszą wiarę. Rozmowy, wymiana doświadczenia są bardzo wartościowe. Poznajemy się, zawiązujemy przyjaźnie" - wymienia Dominika.

Młodzi przygotowywali się pół roku przez modlitwę w klimacie Taizé ze śpiewem i rozważaniem Słowa Bożego. Ks. Marcin Szczodry mówi, że do Wrocławia przyjedzie nowe pokolenie młodych ludzi, "aby doświadczyć tego, czego co roku doświadczają młodzi z całej Europy, a więc szukać umocnienia w modlitwie przez piękno śpiewu i głębię ciszy. Z tysiącami młodych ludzi iść do źródeł wiary i braterstwa". "To zawsze okazja, żeby doświadczyć gościnności mieszkańców danego miasta. Mamy nadzieję, że wrocławianie otworzą swoje serca i domy. Będziemy spotykać ludzi żyjących Ewangelią, wśród dzisiejszych wyzwań, których jest wiele".

Spotkanie we Wrocławiu potrwa do 1 stycznia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
30,03 zł
42,90 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

"Zachwyciła mnie cisza i klimat modlitwy". Młodzi ze Szczecina dotarli do Wrocławia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.