Zakaz kolęd i jasełek w szkołach w Anglii

KAI / slo

Uroczystości Bożego Narodzenia oraz ich orędzie mają charakter uniwersalny i są bliskie nie tylko chrześcijanom, ale także ludziom innych wyznań - stwierdził Arcybiskup Canterbury, dr Rowan Williams. Duchowy zwierzchnik anglikanów zdecydowanie skrytykował postulaty środowisk „poprawnych politycznie”, by odrzeć te Święta z ich chrześcijańskiego charakteru i zakazać w szkołach śpiewania kolęd czy organizowania jasełek.

Arcybiskup Canterbury zauważył, że Boże Narodzenie jest jednym z najważniejszych europejskich „produktów eksportowych”. Świętego Mikołaja z reniferem można spotkać zarówno w Szanghaju jak w Dar es Salam – zażartował, dodając nieco poważniej, że opowieść o Bożym Narodzeniu jest także otaczana niezwykłą czcią w krajach niechrześcijańskich.

- Podejmowane w Wielkiej Brytanii nudne doroczne próby ludzi myślących „poprawnie”, by zakazać czy zniechęcić do jasełek bądź publicznego śpiewania kolęd, wypływające z wrażliwości na ponoć delikatne sumienia wyznawców innych religii nie dostrzegają, że większość wyznawców innych religii i kultur lubi opowieść o Bożym Narodzeniu i szanuje jej przesłanie – stwierdził abp Williams.

Podkreślił, że historia bezbronnej miłości, nawet jeśli w ciągu wieków została udrapowana różnymi kostiumami dotyka kwestii uniwersalnych. Przypomniał, że jeden z najlepszych i najbardziej wrażliwych filmów na temat Bożego Narodzenia został zrealizowany ostatnio przez irańską muzułmańską wytwórnię filmową.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zakaz kolęd i jasełek w szkołach w Anglii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.