Zakończyła się trwająca przeszło dwa lata akcja "Papież dla Ukrainy"

Zakończyła się trwająca przeszło dwa lata akcja "Papież dla Ukrainy"
(fot. giulio napolitano / shutterstock.com)
KAI / pk

Na Ukrainie zakończyła się trwająca przeszło dwa lata akcja pomocy humanitarnej "Papież dla Ukrainy". W jej ramach na pomoc ofiarom trwającej na wschodzie tego kraju wojnie przekazano 16 mln euro. Pieniądze te trafiły do osób najbardziej pokrzywdzonych.

Na zakończenie akcji "Papież dla Ukrainy" do Kijowa przybył kard. Peter Turkson, prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Wizyta tego bliskiego współpracownika Papieża Franciszka, związana jest z oficjalnym zakończeniem akcji papieskiej pomocy humanitarnej. Ten wysoki rangą przedstawiciel Watykanu, poprzez swoją wizytę na Ukrainie, chce wyrazić troskę Papieża Franciszka o naród ukraiński dotknięty tragedią wojny.

Dzięki środkom finansowym zebranym w kościołach Europy, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia 2016 r., udało się pomóc na Ukrainie około 16 tys. osób.

- W ciągu tych dwóch lat byliśmy skoncentrowani na takiej pomocy, której nikt nie niesie - powiedział o akcji jej koordynator, biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej Edward Kawa. - Staraliśmy się wyjść do najbardziej potrzebujących. Przede wszystkim pomoc była skoncentrowana na ludziach biednych, którzy pozostali bez gazu i bez opału na zimę. Pomagaliśmy odbudowywać, a nawet budować domy. To co jest ważne, to fakt, że każdy kto potrzebował pomocy, na tyle, na ile to było możliwe, otrzymał ją - zapewnił bp Kawa.

Jutro w kijowskiej katedrze św. Aleksandra, kard. Turkson podczas Mszy św. modlić się będzie o pokój na Ukrainie. Spotka się także z bezdomnymi, którzy w Kijowie są pod opieką sióstr misjonarek miłości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Zakończyła się trwająca przeszło dwa lata akcja "Papież dla Ukrainy"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.