Zakonnice otworzyły hipsterską restaurację. Jest jeden warunek, by zjeść darmowy posiłek

Zakonnice otworzyły hipsterską restaurację. Jest jeden warunek, by zjeść darmowy posiłek
(fot. twitter.com)
channel 5 / itv / br / kw

Kilka sióstr zakonnych otworzyło w londyńskiej dzielnicy Shoreditch w Wielkiej Brytanii restaurację pod nazwą "NUNdos". To nie jest zwykła jadłodajnia dla ubogich! "Food for the Soul" ("Pokarm dla duszy") to miejsce, które ma wyrwać przechodniów od telefonów i pozwolić nawiązać... normalną rozmowę.

Grupa kobiet z klasztoru w Norfolk serwuje szeroki wachlarz darmowych posiłków, włączając w to rosół z kurczaka i zupę soczewicową. Warunkiem spożycia posiłku jest... oddanie telefonu do "aresztu".

DEON.PL POLECACórki Bożej Miłości mają nadzieję, że robione przez nie obiady pozwolą im się oderwać od telefonów i zawiązać rozmowę z klientami, a także z samymi siostrami zakonnymi. Podkreśla się, że aż 42 procent nastolatków w Wielkiej Brytanii odczuwa "brak sensu życia".

"Food for the soul" ("Jedzenie dla duszy") jest serwowane od wtorku do czwartku w White Rabbit między godzinami 11:30 a 20:00.

Obejrzyj wideo:

Inicjatywa zyskała rozgłos, gdy pojawiła się w Londynie jako część nowej serii na kanale 5 brytyjskiej telewizji, pod tytułem "Bad Habits: Holy Orders" ("habit" w języku angielskim oznacza zarówno "nawyk", jak i "habit", strój zakonny - stąd gra słów: "złe habity" / "złe nawyki"), która pokazuje jak pięć młodych kobiet spędza cztery tygodnie we wschodnio-anglikańskim klasztorze.

Pytanie, kiedy coś takiego powstanie w Polsce?

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zakonnice otworzyły hipsterską restaurację. Jest jeden warunek, by zjeść darmowy posiłek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.