Wielka Brytania: burmistrz Londynu za szybkim uregulowaniem Brexitu

Wielka Brytania: burmistrz Londynu za szybkim uregulowaniem Brexitu
(fot. Jeremy Reddington / shutterstock.com)
PAP / kk

Burmistrz Londynu Sadiq Khan oświadczył w poniedziałek, że przedstawiciele brytyjskiego biznesu nie blefują w swych ostrzeżeniach przed wycofywaniem przez firmy miejsc pracy i inwestycji z Wielkiej Brytanii, jeśli procedura Brexitu nie zostanie szybko uregulowana.

Lloyd Blankfein, prezes banku inwestycyjnego Goldman Sachs napisał w czwartek na Twitterze, że spodziewa się, iż po Brexicie będzie spędzał więcej czasu we Frankfurcie nad Menem.

DEON.PL POLECA

"Właśnie wyjechałem z Frankfurtu. Wspaniałe spotkania, wspaniała pogoda, naprawdę mi się podobało. Dobrze, ponieważ będę tam spędzał znacznie więcej czasu" - napisał Blankfein, dodając hasztag "Brexit".

Według będącego członkiem opozycyjnej Partii Pracy Khana komentarz Blankfeina odzwierciedla szersze poglądy wspólnoty biznesowej i podążą za nim inni, jeśli umowa w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej nie zostanie szybko uzgodniona z Brukselą.

"Wyraził publicznie to, co wielu kochających pracować w Londynie szefów spółek i inwestorów mówiło prywatnie, a mianowicie to, że jeśli nie będą mieli pewności w sprawie tego, co nastąpi po 29 marca 2019 roku, skorzystają z planu B" - powiedział Khan.

"On nie blefuje. Gdy rozmawiam każdego dnia z przedstawicielami biznesu, oni nie blefują" - dodał.

Brytyjska premier Theresa May obiecała utrzymanie pełnego dostępu do unijnego rynku przez dwa lata po Brexicie, by ograniczyć niedogodności dla tych firm, które nie wiedzą, jak będzie w przyszłości wyglądać ich współpraca z partnerami z UE. Jednak czołowi aktywiści kampanii na rzecz Brexitu zaczęli wzywać May, by wycofała się z rozmów, jeśli Bruksela nie zgodzi się na szybkie podjęcie tematu przyszłych stosunków handlowych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wielka Brytania: burmistrz Londynu za szybkim uregulowaniem Brexitu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.