Zakopane: wakacyjne koncerty w kościołach

Zakopane: wakacyjne koncerty w kościołach
Depositphotos.com (329958240)
KAI / pzk

Dwudziesty drugi Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Wacława Geigera w Zakopanem rozpoczyna się już w ten weekend w stolicy polskich Tatr. Koncerty odbywać się będą m.in. w kościołach, a wstęp na nie jest wolny.

Jak co roku będzie można wysłuchać interpretacji muzyki organowej oraz wykonań muzyki kameralnej. Wszystko to w gościnnych progach miejskich instytucji kultury takich jak Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór, Klubie Stacja Kultura Zakopane oraz tradycyjnie w przestrzeniach sakralnych Zakopanego – Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Bożej Fatimskiej, Kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy na ‘Górce’ oraz Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego.

DEON.PL POLECA
Festiwal rozpoczyna się już w trwający weekend – 22 lipca w willi Czerwony Dwór, koncertem znakomitego Atom String Quartett – jednego z najoryginalniejszych zespołów kameralnych na świecie, który łączy możliwości klasycznego kwartetu smyczkowego z szeroko rozumianą improwizacją inspirowaną polskim folklorem, world music, a także muzyką współczesną i klasyczną. W programie nie zabraknie motywów związanych z muzyką Podhala.

Drugi muzyczny weekend tegorocznej edycji festiwalu wypełni koncert organowy Krzysztofa Karcza w piątek 28 lipca w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Następnego dnia, w sobotę 29 lipca, w zakopiańskim kościele oo. Jezuitów ‘Na Górce’ z ciekawym programem wystąpią: sopranistka Magdalena Cornelius i akordeonista Maciej Zimka.

Podczas festiwalu odbędzie się również spotkanie wokół postaci jego patrona, zmarłego w 1988 roku Wacława Geigera, kompozytora i pedagoga, związanego z Zakopanem. Podczas tego wydarzenia organizatorzy chcą także oddać głos mieszkańcom Zakopanego, którzy spotkali tę charyzmatyczną postać na swojej drodze i podzielą się swoimi wspomnieniami. Spotkanie odbędzie się w nowym miejscu na kulturalnej mapie Zakopanego – Klubie Stacja Kultura Zakopane w piątek 4 sierpnia.

Na finał 5 sierpnia usłyszeć będzie można recital organowy wiedeńskiej organistki Erzsébet Windhager-Geréd, której na puzonie towarzyszyć będzie Franz Windhager. Ostatni koncert odbędzie się w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach – goszczącego w swych progach festiwal po raz pierwszy.
Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: www.festiwale.zakopane.pl/festiwal-muzyki-organowej-i-kameralnej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ennio Morricone, Alessandro De Rosa

Ennio Morricone jest moim ulubionym kompozytorem. Kiedy mówię „kompozytorem”, chcę postawić go obok Mozarta, Beethovena, Schuberta.  Quentin Tarantino

Autoportret geniusza, który zmienił oblicze muzyki filmowej

Barwna, wciągająca i pełna anegdot opowieść Ennia Morricone o jego...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zakopane: wakacyjne koncerty w kościołach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.