Zaśpiewali, by oddać hołd zmarłej artystce. Jej walka z rakiem i wiara w Boga zadziwiły świat

Zaśpiewali, by oddać hołd zmarłej artystce. Jej walka z rakiem i wiara w Boga zadziwiły świat
Zaśpiewali, by oddać hołd zmarłej artystce, której walka z rakiem i wiara w Boga zadziwiły świat. Fot. America's Got Talent / YouTube
America's Got Talent / YouTube / Aleteia / pk

Nightbirde zmarła w 2022 roku, stając się wzorem chrześcijańskiej wiary i ufności w Bożą miłość. Aby oddać hołd artystce, muzycy z Mzansi Youth Choir w "Mam talent" wykonali jej utwór. Ich niesamowity występ wzruszył jury i publiczność do łez. Ten występ przejdzie do historii.

Członkowie Mzansi Youth Choir postanowili wystąpić w amerykańskiej edycji programu "Mam talent", ponieważ zainspirowali się historią chorej na raka uczestniczki jednej z poprzednich edycji programu, Jane Marczewski, która wystąpiła w niej pod pseudonimem Nightbirde. Kobieta zaśpiewała wtedy utwór "It’s OK" i właśnie tę piosenkę młodzi wokaliści z Mzansi Youth Choir zdecydowali się wykonać, by oddać hołd zmarłej.

DEON.PL POLECA
Kim była Jane Marczewski?

Występująca pod pseudonimem Nightbirde Jane Marczewski była uczestniczką jednej z poprzednich edycji programu "Mam talent". Została zapamiętana jako wspaniała wokalistka i kobieta, która do samego końca walczyła z rakiem. Mało kto jednak wie, że była osobą wierzącą w Chrystusa.

Tak w rozmowie z Daily Mail opisali historię Jane członkowie jej rodziny, cytowani przez portal "Aleteia":

Z najgłębszym bólem serca potwierdzamy, że po czteroletniej walce z rakiem, Jane Marczewski, znana wielu z was jako Nightbirde, zmarła 19 lutego 2022 roku. My, jej rodzina, jesteśmy zdruzgotani jej śmiercią i jest to dla nas niewyobrażalna strata. Wielu pamięta ją z "America’s Got Talent", gdzie wykonała swoją piosenkę "It’s OK" i zainspirowała miliony ludzi na całym świecie swoim przesłaniem wiary i tym, że nigdy się nie poddawała. Ci, którzy ją znali, cieszyli się jej niesamowitą osobowością i poczuciem humoru. Na każdą okazję miała dowcipny żart - nawet jeśli żart był z niej. Jej trwałym dziedzictwem będzie dar nadziei, który dała tak wielu osobom, poprzez swoją muzykę i siłę, którą odnalazła w Jezusie. Dziękujemy wszystkim za przesyłanie wyrazów miłości i wsparcia.

Portal informuje również, że ojciec zmarłej piosenkarki oraz jej brat są pastorami, a sama Jane, zanim została Nightbirde, lata liceum poświęciła na wolontariat w duszpasterstwie młodzieży w kościele Cornerstone w stanie Ohio, oraz była liderką uwielbienia.

Występ, który doprowadził Simona Cowella do łez

Simon Cowell, który doskonale pamięta występ Jane Marczewski powiedział do członków Mzansi Youth Choir:

"To wiąże się z wieloma wspomnieniami. Ona była...". Nie zdążył jednak dokończyć zdania, ponieważ zaczął łamać mu się głos. "Wiem, że to by dla niej wiele znaczyło. Do końca życia miała pasję i chciała dzielić się muzyką. A wy przyjechaliście tutaj z niezwykłym hołdem. To było zapierające dech w piersiach" - dokończył.

Po występie Mzansi Youth Choir wszyscy członkowie jury, w imieniu publiczności, wcisnęli złoty przycisk, gwarantując zespołowi udział w finale programu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Nie bój się, jesteś wolny

Pragniemy szczęścia i poczucia, że przeżywamy swoje życie w pełni. Żeby to osiągnąć, wyznaczamy sobie różne cele, planujemy, podejmujemy decyzje. Tym wszystkim działaniom bardzo często towarzyszy jednak lęk.

Jak przestać...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zaśpiewali, by oddać hołd zmarłej artystce. Jej walka z rakiem i wiara w Boga zadziwiły świat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.