Zależy Ci na pokoju na świecie? Módl się razem z nami!

Zależy Ci na pokoju na świecie? Módl się razem z nami!
Depositphotos.com (448626130)
KWPZM / pzk

Męskie wspólnoty życia konsekrowanego wraz ze świeckimi współpracownikami, parafianami i członkami grup duszpasterskich błagają dzisiaj Boga, w pierwszy piątek czerwca, o pokój na świecie. Podejmują post i pokutę w tej intencji. Możesz się w to włączyć. Zachęcamy!

Odpowiadamy w ten sposób na apele Papieża Franciszka: „odmawiajmy różaniec, prosząc Pannę Najświętszą o dar pokoju, szczególnie dla udręczonej Ukrainy. Oby przywódcy narodów wysłuchali pragnienia ludzi, którzy cierpią i pragną pokoju… (Regina Caeli, 07.05.2023) …Niech Pani Fatimska, Matka Jezusa i nasza, pomaga nam tworzyć drogi spotkania i ścieżki dialogu prowadzące ku pokojowi, i da nam odwagę bezzwłocznego ich podjęcia (Tweet, 13.05.2023)”.
Chcemy jednocześnie wynagradzać Najświętszemu Sercu Jezusowemu za zniewagi Mu wyrządzone, usilnie prosić o dar pokoju dla całego świata, a zwłaszcza dla Ukrainy, dla naszych cierpiących Braci i Sióstr za wschodnią granicą, wołając: „Jezu cichy i pokornego serca, uczyń serca nasze według Serca Twego”.

Modlitwa Jana Pawła II o dar pokoju

Sposób przeżywania tego dnia, towarzyszącej mu modlitwy oraz konkretne praktyki umartwienia, postu i pokuty, są pozostawione kreatywności poszczególnych wspólnot.
Błagajmy dobrego Boga o poruszenie serc tych, w których rękach jest dziś sprawa pokoju.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Tomasz Szałanda

Żyj w deszczu błogosławieństw Ducha Świętego

Wyznajemy wiarę w Ducha Świętego, tak samo jak w Ojca i Syna. Czy jednak nie przyzwyczailiśmy się do Jego istnienia? Czy naprawdę w Niego wierzymy? Czy ufamy, że Duch-Pocieszyciel...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zależy Ci na pokoju na świecie? Módl się razem z nami!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.