Franciszek pozdrawia chrześcijan wschodnich i modli się o pokój

Franciszek pozdrawia chrześcijan wschodnich i modli się o pokój
Papież Franciszek - fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
KAI / pzk

Po odmówieniu wielkanocnej modlitwy Regina Caeli i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty pozdrowił obchodzących dzisiaj Wielkanoc chrześcijan wschodnich i zaapelował o pokój, polecając szczególnie Rosjan i Ukraińców.

Pragnę okazać moją bliskość wszystkim braciom i siostrom, którzy, zwłaszcza na Wschodzie, obchodzą dziś Wielkanoc. Najmilsi, niech Zmartwychwstały Pan będzie z wami i napełni was swoim Duchem Świętym. Wszystkim wam życzę dobrych Świąt Wielkanocnych.

Niestety w jaskrawym kontraście z orędziem wielkanocnym nadal trwają wojny, nadal siejące śmierć w przerażających formach. Rozpaczając z powodu tych okrucieństw módlmy się za ich ofiary, prosząc Boga, aby świat nie musiał już doświadczać przerażenia brutalną śmiercią z rąk człowieka, ale zadziwienie życiem, które On daje i odnawia swoją łaską.

Z niepokojem śledzę wydarzenia rozgrywające się w Sudanie. Jestem blisko narodu sudańskiego, który doznał już wielu doświadczeń. Zachęcam do modlitwy, aby złożono broń i aby zwyciężył dialog, aby można było powrócić na drogę pokoju i zgody. I myślę też o naszych braciach i siostrach, którzy w Rosji i na Ukrainie obchodzą Wielkanoc. Niech Pan będzie blisko nich pomoże im, aby czynić pokój.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Tomasz Szałanda

Żyj w deszczu błogosławieństw Ducha Świętego

Wyznajemy wiarę w Ducha Świętego, tak samo jak w Ojca i Syna. Czy jednak nie przyzwyczailiśmy się do Jego istnienia? Czy naprawdę w Niego wierzymy? Czy ufamy, że Duch-Pocieszyciel...

Skomentuj artykuł

Franciszek pozdrawia chrześcijan wschodnich i modli się o pokój
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.