Franciszek apeluje: nie ustawajmy w modlitwie o dar pokoju

PAP / jk

Papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w wielkanocny poniedziałek w Watykanie wezwał, by nie ustawać w modlitwie o dar pokoju dla całego świata, zwłaszcza dla Ukrainy. Nawiązał także do 25. rocznicy podpisania historycznego porozumienia w sprawie Irlandii Północnej.

Zwracając się do wiernych przed modlitwą Regina Coeli, jaką odmawia się od Wielkanocy, Franciszek powiedział: „Nie ustawajmy w błaganiu o dar pokoju dla całego świata, zwłaszcza dla drogiej i udręczonej Ukrainy”.

Papież nawiązał do przypadającej w poniedziałek 25. rocznicy podpisania tzw. porozumienia wielkopiątkowego, zmierzającego do rozwiązania konfliktu w Irlandii Północnej. Zawarły je rządy Irlandii i Wielkiej Brytanii. Jego głównymi architektami byli politycy z Irlandii Północnej: katolik John Hume i protestant David Trimble. Obaj za wkład w podpisanie porozumienia otrzymali w 1998 roku pokojową Nagrodę Nobla. Franciszek powiedział: „Dzisiaj przypada 25.rocznica tzw. porozumienia z Wielkiego Piątku lub inaczej z Belfastu, które położyło kres przemocy, jaka przez dziesięciolecia wstrząsała Irlandią Północną. W duchu uznania modlę się do Boga pokoju o to, aby to, co osiągnięto dzięki temu historycznym wydarzeniu, można było umocnić dla dobra wszystkich mężczyzn i kobiet wyspy Irlandii”.

W rozważaniach poprzedzających modlitwę maryjną papież zachęcał wierzących, by byli radosnymi zwiastunami Ewangelii. Jak wyjaśniał, dobrą nowinę należy głosić „nie uprawiając propagandy czy prozelityzmu, ale z szacunkiem i miłością, jako najpiękniejszy dar, którym można się dzielić, jako tajemnicę radości”.

DEON.PL POLECA

Papież podziękował wszystkim za modlitwy i życzenia, jakie otrzymał w ostatnich dniach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz
  • Dlaczego wierzący musi znać i cenić swoją wartość?
  • W jaki sposób spowiedź wpływa na nasze relacje z ludźmi?
  • Jak uniknąć toksycznej relacji z kierownikiem duchowym?
  • Jak znajdować sens w cierpieniu?
  • W czym tkwi niebezpieczeństwo posiadania?
  • ...

Skomentuj artykuł

Franciszek apeluje: nie ustawajmy w modlitwie o dar pokoju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.