Zamordowano młodego księdza podczas błogosławienia dzieci

Zamordowano młodego księdza podczas błogosławienia dzieci
(fot. ambrozinio / shutterstock)
3 lata temu

Na filipińskiej wyspie w niedzielę rano Luzon został zastrzelony młody ksiądz. Według doniesień Filipińskiej Konferencji Episkopatu zamaskowany mężczyzna wszedł do sali gimnastycznej w mieście Gattaran prowincji Cagayan, gdzie 37-letni o. Mark Antonthy Yuaga Ventura po Mszy św. błogosławił dzieci i oddał do niego dwa strzały.

Nadal nie są znane przyczyny morderstwa. Młody kapłan znany był z protestów przeciwko miejscowemu przemysłowi wydobywczemu i angażował się w obronę praw autochtonów.

Jest to od grudnia ub.r. już drugi katolicki ksiądz na Luzon, który padł ofiarą zamachu. Wówczas w mieście Jaen nieznani dotychczas sprawcy zamordowali znanego w całej okolicy ze swego zaangażowania w obronie sprawiedliwości społecznej, a zwłaszcza praw ludzi ubogich ks. Marcelito Paeza. Był on też koordynatorem duszpasterstwa rolników.

W styczniu prokurator wniósł zarzut morderstwa przeciwko dwóm oficerom filipińskiej armii, którzy wraz z innymi są członkami paramilitarnej milicji "Bagani". Prawdopodobnie to także oni w październiku 2011 zastrzelili włoskiego misjonarza ks. Fausto Tentorio niedaleko jego kościoła na Mindanao.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ludwik Wiśniewski OP
27,93 zł
39,90 zł

„…z góry wiem, że to się może nie podobać. No trudno. I tak należy to zrobić”.

Stasi umieściła go na liście sześćdzie­sięciu najbardziej niebezpiecznych polskich opozycjoni­stów. W duszpasterstwach akademickich, które prowadził, tworzył przestrzeń dialogu bezcenną...

Skomentuj artykuł

Zamordowano młodego księdza podczas błogosławienia dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.