"Zapraszamy wiernych do Domu Jana Pawła II"

"Zapraszamy wiernych do Domu Jana Pawła II"
(fot. sanktuariumjp2.pl)
7 lat temu
KAI / drr

Od 1 września dwie Msze św. w niedziele i uroczystości będą sprawowane w górnym kościele Sanktuarium Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach.

"Udostępnienie górnego kościoła bł. Jana Pawła II stanowi ważny etap w historii krakowskiego Centrum "Nie lękajcie się!". Od niedzieli zapraszamy wiernych do Domu Jana Pawła II - kościoła będącego 'sercem' papieskiego kompleksu" - poinformował KAI Piotr Sionko z Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!".

Od niedzieli 1 września zostaną wprowadzone zmiany w porządku nabożeństw sprawowanych w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w niedziele i w uroczystości. W kościele relikwii będą sprawowane Msze św. o godz. 8.00, 11.00 (dla dzieci, poprzednio o 11.15) i 17.00. Natomiast w górnej świątyni Eucharystie celebrowane będą o godz. 10.00 i 12.30. Szczególny charakter przyjmie ta druga Msza św., poprzedzona uroczystą procesją wejścia z relikwiami Jana Pawła II o godz. 12.00 i nabożeństwem próśb i podziękowań do błogosławionego papieża.

"Przeniesienie wybranych Mszy do górnej części kościoła ma swoje praktyczne uzasadnienie, bowiem w związku z przyrostem liczby pielgrzymów niejednokrotnie zdarzało się, że w kościele dolnym na Mszach św. było dość ciasno, teraz pielgrzymi będą mogli czuć się zdecydowanie bardziej komfortowo" - mówi Sionko.

Większość prac w kościele górnym dobiegła już końca. Zakupione zostały krzesła dla wiernych (w przyszłości zastąpią je ławki) a w centralnej części przedsionka zostanie umieszczona kamienna kropielnica. "Po zamontowaniu drewnianych drzwi wejściowych czekamy na dostarczenie odlanych z brązu drzwi głównych, które przedstawiać będą Jana Pawła II w towarzystwie polskich świętych wprowadzającego do kościoła wiernych" - informuje Sionko.

Porządek Mszy św. w tygodniu nie ulega zmianie (8.00, 10.00, 12.00, 17.00). Wszystkie będą sprawowane w kościele relikwii.

Sanktuarium Błogosławionego Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach zostało erygowane 11 czerwca 2011 r. przez kard. Stanisław Dziwisz. Tego dnia relikwie Ojca Świętego wprowadzono procesyjnie do dolnego kościoła w Centrum "Nie lękajcie się!". Ten moment rozpoczął oficjalny kult Jana Pawła II w tym miejscu.

Najcenniejszą z tutejszych relikwii jest krew pobrana papieżowi podczas jednego z ostatnich przed śmiercią badań w klinice Gemelli. Z Rzymu dotarł również papieski krzyż pastoralny, mitra oraz ornat, którego używał Ojciec Święty. W Sanktuarium wierni mogą także zobaczyć płytę z grobu Jana Pawła II pochodzącą z Grot Watykańskich Bazyliki św. Piotra w Rzymie. Kościół górny został poświęcony 23 czerwca tego roku.

Pielgrzymi mogą w tym miejscu uzyskać odpust zupełny m.in. w dniu patrona 22 października i raz w roku podczas pielgrzymki do tego miejsca, zgodnie z kościelnymi wymogami pod zwykłymi warunkami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Zapraszamy wiernych do Domu Jana Pawła II"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.