Zaproszenie na roraty z Matką Bożą Kalwaryjską

KAI / drr

Na Msze św. roratnie sprawowane w kalwaryjskiej bazylice, zgodnie z dawną tradycją, o brzasku dnia - zapraszają ojcowie bernardyni z sanktuarium pasyjno-maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zdaniem zakonników, codzienny udział w adwentowej liturgii z rozważaniem słowa Bożego i przyjmowaniem Pana Jezusa w Komunii św., jest najlepszym przygotowaniem do Bożego Narodzenia.

Kustosz sanktuarium o. Gracjan Adam Kubica OFM przypomina, że roraty kalwaryjskie mają swoisty urok i są równocześnie głębokim przeżyciem duchowym. "Samo miejsce, jakim jest kalwaryjskie sanktuarium pogrążone jeszcze o tej porze w ciemnościach nocy i wyłaniające się z nich powoli w promieniach porannej zorzy, przyciemnione i oświetlane stopniowo podczas liturgii wnętrze bazyliki, a przede wszystkim śpiew przepięknych pieśni adwentowych, nadają kalwaryjskim roratom niepowtarzalny charakter" - zauważa franciszkanin, zapraszając na udział w roratach całe rodziny wraz z dziećmi.

Roratnie czuwania modlitewne w kalwaryjskiej bazylice rozpoczyna codziennie w dni powszednie o godz. 5.55 śpiew: "Rorate caeli", następuje odsłonięcie cudownego obrazu i śpiew: "Zawitaj ranna Jutrzenko" i sprawowana jest Msza św. z krótką homilią.

Sanktuarium pasyjno-maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej jest najstarszą i największą w Polsce kalwarią. Jej nazwa pochodzi od nazwiska założyciela - wojewody krakowskiego, Mikołaja Zebrzydowskiego.

DEON.PL POLECA

Kalwaria Zebrzydowska była ulubionym miejscem modlitwy bł. Jana Pawła II. Od najmłodszych lat Karol Wojtyła przybywał tu ze swoim ojcem z pobliskich Wadowic. Pielgrzymował też jako kapłan i arcybiskup oraz dwukrotnie (w 1979 i 2002 r.) jako papież. Rocznie przybywa tu ponad milion pielgrzymów z kraju i zagranicy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zaproszenie na roraty z Matką Bożą Kalwaryjską
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.