Zbawienie nie zależy od matury, lecz od wiary

Zbawienie nie zależy od matury, lecz od wiary
(fot. hr.icio / flickr.com / CC BY 2.0)
KAI / mh

Zbawienie nie zależy od matury, lecz od wiary - przypomina biskup Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz młodzieży przed rozpoczynającymi się we wtorek, 7 maja egzaminami maturalnymi.

Bp Tomasik powiedział, że wiara to źródło mocy, drogowskaz, przewodnik. To gwarancja tego, że będziemy uczestniczyć w tajemnicy zmartwychwstałego Chrystusa. - Wiara musi być widoczna w spojrzeniu, w czynach, w decyzjach, w postawie i dzisiaj o taką wiarę modlimy się. Ważny jest moment matury, bardzo ważny, ale jeszcze ważniejsza jest nasza wieczność, a wieczność nie zależy od matury tylko od wiary, dzisiaj o ten dar w szczególny sposób modlimy się - powiedział biskup Tomasik w rozmowie z Radiem Plus Radom.

Maturzyści do ważnego w ich życiu egzaminu przygotowali się również przez rekolekcje. 23 kwietnia wzięli udział w diecezjalnej pielgrzymce na Jasną Górę. Pojechało tam prawie 4 tys. młodych. Towarzyszyli im dyrektorzy szkół, nauczyciele, wychowawcy i katecheci. Obecni byli też Dorota Sokołowska, dyrektor radomskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz wiceprezydent Radomia Ryszard Fałek.

Z kolei w niedzielę wieczorem, 5 maja, celebrowana była Msza święta w radomskiej katedrze w intencji maturzystów. Liturgii przewodniczył ks. prof. Wiesław Łabendowicz, dyrektor wydziału katechetycznego radomskiej kurii. Homilię wygłosił ks. Artur Chruślak, duszpasterz akademicki. Wśród uczestników liturgii była Jagoda Stankowska z piątego LO w Radomiu. - Modlę się o natchnienie do Ducha Świętego, tak bardzo potrzebne na te majowe dni - powiedziała maturzystka. Do kościoła przyszli również Michał Jamrocha i Mateusz Cieślik z drugiego LO w Radomiu. - Chcemy zawierzyć Bogu egzamin maturalny - powiedzieli zgodnie maturzyści.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zbawienie nie zależy od matury, lecz od wiary
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.