"Ziarna Miłosierdzia" - modlitwa w intencji ŚDM

"Ziarna Miłosierdzia" - modlitwa w intencji ŚDM
(oficjalne logo "ŚDM Kraków 2016")
KAI / ptsj

W diecezji warszawsko-praskiej ruszyła intensywna modlitwa w intencji Światowych Dni Młodzieży. Przybrała ona kształt "Ziaren Miłosierdzia". - ŚDM będą gigantycznym wieczernikiem Zesłania Ducha Świętego dla młodego pokolenia, który zadecyduje o przyszłości świata, stąd tak ważne jest właściwe przygotowanie do tego wydarzenia - podkreśla abp Henryk Hoser.

Biskup warszawsko-praski zaapelował do wszystkich diecezjan o wsparcie duchowe i organizacyjne przygotowań do ŚDM. - Abyśmy mogli odpowiednio skoncentrować nasze działania, nie zatrzymując się na sprawach drugorzędnych potrzebujemy Bożego światła o które trzeba nieustannie prosić Trzecią Osobę Trójcy Przenajświętszej - mówi abp Hoser.

Jedną z inicjatyw modlitewnych w intencji ŚDM będą "Ziarna Miłosierdzia". - Podejmując ją chcieliśmy nawiązać zarówno do hasła zbliżającego się Spotkania Młodych w 2016 roku w Krakowie, któremu będą przyświecały słowa "Błogosławieni miłosierni albowiem oni Miłosierdzia dostąpią" jak i do postaci św. Faustyny, która przez rok przed wstąpieniem do zgromadzenia pracowała w Ostrówku na terenie diecezji warszawsko-praskiej - powiedział ks. Emil Parafiniuk, diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Emil Parafiniuk. Przypomniał on jednocześnie, że katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana na Pradze jest miejscem szczególnego kultu Bożego Miłosierdzia. To w tej świątyni za zgodą prymasa przez dziesiątki lat nieprzerwanie celebrowano co miesiąc nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia.

Kształt inicjatywy "Ziarna Miłosierdzia" wzorowany jest na funkcjonowaniu Kół Żywego Różańca. - Dziewięć osób przez tydzień odmawia Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz jeden dzień Nowenny. Po siedmiu dniach następuje zmiana dnia nowenny i tak przez dziewięć kolejnych tygodni. Po tym czasie, podobnie jak ziarno obumiera, tak grupa niejako się rozpada i każda z osób szuka kolejnych dziewięciu osób, z którymi w ten sam sposób będzie się modlić przez dziewięć kolejnych tygodni - tłumaczy diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Podkreślił on jednocześnie, że takim przysłowiowym "ziarnem" może zostać każdy. We wspólnocie modlitwy nie grają roli ani wiek, ani stan zdrowia, ani pochodzenie, czy miejsce zamieszkania.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Ziarna Miłosierdzia" - modlitwa w intencji ŚDM
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.