Zielona Góra: rusza Diecezjalna Szkoła Liderów

Zielona Góra: rusza Diecezjalna Szkoła Liderów
(fot. buddawiggi / flickr.com)
KAI / wm

Diecezjalna Szkoła Liderów Parafialnych ustanowiona przez ordynariusza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp Stefana Regmunta po raz pierwszy rusza 22 października w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym Edyty Stein w Zielonej Górze.

Szkołę ustanowił bp Stefan Regmunt w celu pogłębienia formacji chrześcijańskiej wiernych świeckich, zwłaszcza członków rad parafialnych, animatorów ruchów i stowarzyszeń funkcjonujących w parafiach oraz innych wiernych zaangażowanych w życie parafii. Za prowadzenie zajęć i opracowanie programu formacyjnego DSLP odpowiada Instytut Filozoficzno-Teologiczny Edyty Stein.

DEON.PL POLECA
Zajęcia prowadzić będą osoby duchowne i ludzie świeccy: wykładowcy akademiccy, praktycy duszpasterstwa, urzędnicy państwowi. Roczny program formacyjny, realizowany podczas comiesięcznych spotkań obejmować będzie część modlitewną oraz wykłady i ćwiczenia dotyczące zagadnień wiary i teologii oraz życia i działalności parafii.

Uczestnicy DSLP będą mogli posiąść i usystematyzować wiedzę o strukturze Kościoła oraz roli duchownych i świeckich w Kościele, poznają treść Katechizmu Kościoła Katolickiego i zaznajomią się z takimi wymiarami działalności parafii jak ewangelizacja, katechizacja, liturgia, działalność charytatywna, kościelne stowarzyszenia, ruchy i wspólnoty oraz współpraca z instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi. Uczestnicy DSLP będą mogli także wziąć udział w warsztatach komunikacji interpersonalnej. Po zakończeniu rocznej formacji otrzymają dyplomy potwierdzające udział w zajęciach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zielona Góra: rusza Diecezjalna Szkoła Liderów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.