Zmagasz się z lękowym przeżywaniem seksualności? To rekolekcje dla ciebie

Zmagasz się z lękowym przeżywaniem seksualności? To rekolekcje dla ciebie
(fot. unsplash.com)

Konferencję wygłoszą m. in. Monika i Marcin Gajdowie oraz Jacek Prusak SJ.

Zapraszam na kolejne skupienie on-line pt: „Eros, miłość i seksualność. Jak przeżywać je twórczo na drodze wiary?"

Termin: 19 - 20 lutego 2021
Uwaga: Tym razem planuję 6 konferencji:
Piątek: 19.00 i 20.30
Sobota: 10.00, 15.00, 19.00 i 20.30
Będziemy spotykać się na żywo na Zoomie.

Na skupienie zaprosiłem też gości prelegentów: Monikę i Marcina Gajdów (konferencja o 10.00) oraz o. Jacka Prusaka SJ (konferencja o 15.00).

Podczas skupienia, które jest dalszym ciągiem naszej refleksji o roli uczuć w wierze, chcielibyśmy przyjrzeć się tej pięknej, bogatej, głęboko ludzkiej rzeczywistości, jaką jest seksualność. Ciągle w Kościele mamy w tej kwestii wiele do nadrobienia. Chcemy jednak pokazać, że tajemnica ludzkiej seksualności wiąże się ściśle z tajemnicą Wcielenia. Jest czymś pozytywnym, sferą wyrażającą relację, całą gamę uczuć, życiową energię, życie, komunię, jest językiem, którym komunikujemy się z innymi, jest udziałem w stwórczej miłości Boga.

Wiele osób cierpi w Kościele na skutek wypaczonego, lękowego wychowania do przeżywania seksualności, która w praktyce pokazywana była i czasem wciąż jest jako "część" człowieka nie dająca się w pełni pogodzić z wiarą i świętością. Czy tak rzeczywiście jest? Dotkniemy także niektórych problemów na styku wiara/moralność a seksualność. Nie ominiemy tematu homoseksualności.

Będziemy się przy tym posiłkowali Pismem świętym, aktualnym nauczaniem z Katechizmu Kościoła, mądrością świętych, a także współczesnymi zdobyczami wielu dziedzin nauk, które Kościół włącza w skarbiec swojej mądrości oraz doświadczeniem małżonków i terapeutów.

Aby wziąć udział w skupieniu, należy najpierw zapisać się przez odpowiedni formularz, który znajdziecie poniżej. Dane osobowe pod żadnym pozorem nikomu nie będą udostępniane. A po skupieniu zostaną usunięte.

Ponadto, należy też wpłacić 25 zł na podane niżej konto na pokrycie kosztów Zooma, prelegentów i inne. Uczestniczyć będą tylko te osoby, które opłaciły udział.
Towarzystwo Jezusowe, Dom Zakonny Kraków Zaskale 1
96 1050 1445 1000 0023 0269 2278
Tytuł wpłaty: darowizna na skupienie

Uwaga: Nie będę odpowiadał na każde zgłoszenie i nie będę go potwierdzał. Po prostu, jeśli się ktoś wpisał i wpłacił opłatę, będzie przyjęty.

Po spełnieniu tych formalności wszyscy uczestnicy otrzymają najpóźniej do 18 lutego (wieczorem) maila z planem skupienia, zasadami udziału i linkiem do Zooma.

Tekst pierwotnie ukazał się na Facebooku Dariusza Piórkowskiego SJ.

Zapraszam na kolejne skupienie on-line pt: „Eros, miłość i seksualność. Jak przeżywać je twórczo na drodze wiary?"...

Opublikowany przez Dariusza Piórkowskiego SJ Piątek, 22 stycznia 2021

Rekolekcjonista i duszpasterz. Autor książek z zakresu duchowości. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Zmagasz się z lękowym przeżywaniem seksualności? To rekolekcje dla ciebie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.