Zmiana na stanowisku szefa redakcji katolickiej TVP

Zmiana na stanowisku szefa redakcji katolickiej TVP
(fot. youtube.com)
KAI / kw

Na najbliższym zebraniu plenarnym Konferencja Episkopatu Polski najprawdopodobniej wybierze nowego szefa redakcji katolickiej Telewizji Polskiej.

Obecnie trwa nieformalny, wewnętrzny konkurs na następcę ks. Rafała Sztejki SJ, który tę funkcję pełni od siedmiu lat.

Ks. Rafał Sztejka potwierdził w rozmowie z KAI, że 14 września br. zostanie duszpasterzem akademickim na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zresztą pracował już przed laty jako duszpasterz na KUL.

Ks. Sztejka poinformował ponadto, że prowincjał jezuitów nie zgłosił żadnej kandydatury do roli szefa reakcji katolickiej TVP, więc najprawdopodobniej od września zostanie nim ktoś z kapłanów diecezjalnych lub z innego zakonu. Warto przypomnieć, że do tej pory na czele redakcji katolickiej TVP od chwili jej powstania po przemianach 1989 r. stali jezuici. "Teraz - dodaje ks. Sztejka - biskupi postanowili wyłonić szefa redakcji w konkursie, co jest nowością i niejako urynkowieniem tej posługi".

DEON.PL POLECA

Ks. Sztejka w rozmowie z KAI podkreślił, że życzy wielu sukcesów swemu następcy, gdyż obecność tematyki religijnej w telewizji publicznej ma olbrzymie znaczenie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zmiana na stanowisku szefa redakcji katolickiej TVP
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.