Zmiana Przeora w Taizé. Wkrótce brat Alois przekaże swój urząd

Zmiana Przeora w Taizé. Wkrótce brat Alois przekaże swój urząd
Fot. Canva

Jak ogłoszono latem, przeor wspólnoty z Taizé brat Alois, przekaże swój urząd "sługi komunii" we Wspólnocie bratu Matthew. Będzie to miało miejsce w sobotę 2 grudnia o godz. 20.30 podczas wieczornej modlitwy, w wigilię rozpoczęcia Adwentu.

W tej wieczornej modlitwie wezmą udział: katolicki biskup Autun, Chalon i Mâcon, Benoît Rivière, metropolita Maximos z Patriarchatu Ekumenicznego w Genewie, anglikańscy biskupi: Olivia Graham z Reading i Smitha Prasadam z Huddersfield oraz pastor Laurent Schlumberger, były przewodniczący Zjednoczonego Kościoła Protestanckiego we Francji. Ich obecność podkreśli ekumeniczny charakter powołania Taizé, znajdujący się w samym sercu Wspólnoty.

Spotkanie z bratem Aloisem oraz bratem Matthew odbędzie się w sobotę 2 grudnia o godz. 11.00 w Taizé. Aby wziąć udział w tym bezpośrednim spotkaniu, należy napisać na adres: media@taize.fr. Jeśli ktoś chciałby śledzić to spotkanie online (o ile pozwolą na to warunki techniczne), należy również napisać na adres: media@taize.fr.

Tysiące młodych Europejczyków w Lublanie, aby "iść razem"

Pod koniec grudnia tysiące młodych ludzi z całej Europy i innych kontynentów przyjadą do Lublany na kolejny etap "pielgrzymki zaufania przez ziemię". Europejskie Spotkanie Młodych (ESM) przygotowywane jest przez Wspólnotę z Taizé, we współpracy z lokalnymi Kościołami, na zaproszenie Konferencji Episkopatu Słowenii. Po Madrycie, Wrocławiu, Turynie i Rostocku, będzie to już 46. Europejskie Spotkanie Młodych Taizé. Odbędzie się ono w dniach: od czwartku 28 grudnia 2023 do poniedziałku 1 stycznia 2024.

DEON.PL POLECA

Od września kilku braci ze Wspólnoty Taizé, dwie siostry Świętego Andrzeja oraz międzynarodowa grupa młodych wolontariuszy przebywają w stolicy Słowenii, aby odwiedzać parafie w Lublanie i okolicach. Uczestnicy 46. ESM zostaną przyjęci przez 50 parafii. Do 10 grudnia został wydłużony czas na rejestrację online przez stronę internetową Taizé.

"Iść razem", tytuł przesłania napisanego przez brata Matthew na rok 2024, będzie tematem, nad którym młodzi ludzie będą się zastanawiać podczas Europejskiego Spotkania, jak i w Taizé przez cały rok.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
św. Ignacy Loyola

Klasyczny tekst Ćwiczeń św. Ignacego, zatwierdzony przez wszystkich papieży od XVI wieku po dziś jako najlepszy sposób odprawiania rekolekcji. Książeczka służąca zarówno dającym rekolekcje jak i wszystkim, którzy już je odbyli i pragną podtrzymać w...

Skomentuj artykuł

Zmiana Przeora w Taizé. Wkrótce brat Alois przekaże swój urząd
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.