Zmiany w Dykasterii ds. Duchowieństwa. Papież podjął decyzje

Zmiany w Dykasterii ds. Duchowieństwa. Papież podjął decyzje
Watykan, kopuła bazyliki św. Piotra. Fot. Depositphotos.com
KAI / mł

Jest dwóch nowych zastępców podsekretarzy w watykańskiej Dykasterii ds. Duchowieństwa. Mianował ich papież.

Papież Franciszek mianował ks. prałata Enrico Massignaniego, dotychczasowego kanclerza kurii diecezji Vicenza (Włochy), zastępcą podsekretarza ds. duchowieństwa, a ks. prał. Eamonna McLaughlina, dotychczasowego urzędnika zastępcą podsekretarza ds. formacji w Dykasterii ds. Duchowieństwa – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

DEON.PL POLECA
Ksiądz prał. Enrico Massignani urodził się 7 lutego 1976 r. w Valdagno (Włochy) i został wyświęcony na kapłana 7 czerwca 2003 r. dla diecezji Vicenza. Uzyskał tytuł doktora prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Zajmował różne stanowiska w diecezji, w tym: Kanclerza; Sędziego Sądu Kościelnego Regionu Triveneto; administratora parafii San Cristoforo w Tonezza del Cimone.

Ks. prał. Eamonn McLaughlin urodził się 21 czerwca 1977 r. w hrabstwie Donegal w Irlandii i został wyświęcony na kapłana 30 czerwca 2002 r. dla diecezji Raphoe. Uzyskał licencjat kanoniczny z teologii w dawnym Instytucie Jana Pawła II w Rzymie we Włoszech. Zajmował różne stanowiska w diecezji, w tym członka Rady Kapłańskiej i dyrektora Trybunału Małżeńskiego. Od 2017 r. pracuje w Dykasterii ds. Duchowieństwa.

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Skomentuj artykuł

Zmiany w Dykasterii ds. Duchowieństwa. Papież podjął decyzje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.