Watykan: Jest harmonogram uroczystości Wielkiego Tygodnia. Jak przebiegną w tym roku?

Watykan: Jest harmonogram uroczystości Wielkiego Tygodnia. Jak przebiegną w tym roku?
Fot. Grzegorz Galazka
KAI / gś / tk

W czwartek Watykan opublikował porządek nabożeństw Wielkiego Tygodnia. Obchody otworzy uroczysta Msza św. w Niedzielę Palmową 24 marca. Kalendarz pozostałych celebracji będzie podobnych do tych z poprzednich lat.

W Niedzielę Palmową papież Franciszek upamiętni wjazd Jezusa do Jerozolimy, a następnie o godz. 10:00 odprawiona zostanie Msza św. na placu św. Piotra.

DEON.PL POLECA
W Wielki Czwartek w bazylice watykańskiej Franciszek będzie przewodniczył Mszy Krzyżma o godz. 9:30. Nie podano natomiast jeszcze miejsca, gdzie sprawowana będzie Msza Wieczerzy Pańskiej. Papież zapewne utrzyma tradycję i podobnie jak we wcześniejszych latach, uda się do więzienia, domu opieki lub osób chorych.

Wielki Piątek rozpocznie się Liturgią Męki Pańskiej, która odbędzie się w bazylice św. Piotra o godz. 17:00, a następnie, jak co roku, o godz. 21:15 Franciszek będzie przewodniczył nabożeństwu Drogi Krzyżowej w Koloseum.

DEON.PL POLECA

Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę także odbędzie się w bazylice watykańskiej o godz. 19:00. Obchody Niedzieli Wielkanocnej papież rozpocznie Mszą św. na placu św. Piotra o godz. 10:00, a następnie o godz. 12.00 z logii bazyliki watykańskiej wygłosi orędzie wielkanocne i udzieli uroczystego błogosławieństwa „Urbi et Orbi”.

Źródło: KAI / gś / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ulrich Nersinger

Wielkie tajemnice. Aura skandalu. Materiał na dziesiątki filmów sensacyjnych. Wszystko to w jednej książce

Wydaje się, że Dekalog zakazuje szpiegowania. Ale czy na pewno? W swojej długiej historii Stolica Apostolska była uwikłana w znacznie więcej...

Skomentuj artykuł

Watykan: Jest harmonogram uroczystości Wielkiego Tygodnia. Jak przebiegną w tym roku?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.