Zobacz najnowsze zdjęcie Benedykta XVI

Zobacz najnowsze zdjęcie Benedykta XVI
(fot. depositphotos.com / facebook.com/vaticannewspl)
KAI / jb

Papież-senior, mimo emerytury, nadal przyjmuje gości. W sieci pojawiło się zdjęcie, które pokazuje, jak wygląda teraz Benedykt XVI.

W Rzymie trwa narodowa pielgrzymka czeskiego Kościoła z okazji 30. rocznicy kanonizacji św. Agnieszki. Audiencja u Papieża Seniora trwała pół godziny. Benedykt XVI wspominał swą podróż do Czech w 2009 r.

DEON.PL POLECA
Wczoraj uczestnicy pielgrzymki modlili się przy grobie św. Cyryla, który wraz ze św. Metodym był apostołem Moraw, w bazylice św. Klemensa. Po południu natomiast wzięli udział we Mszy św. w bazylice Santa Maria Maggiore. Przewodniczył jej arcybiskup ołomuniecki Jan Graubner, a homilię wygłosił biskup brneński Vojtěch Cikrle. Wzięło w niej udział około 2 200 wiernych. Kaznodzieja podkreślił, że pielgrzymka narodowa pragnie przypomnieć wydarzenia sprzed trzydziestu lat, być wyrazem dziękczynienia Bogu i próśb o dalsze łaski.

Benedykt XVI przyjął przedstawicieli Episkopatu Czech. W Rzymie trwa narodowa pielgrzymka czeskiego Kościoła z okazji...

DEON.PL POLECA

Opublikowany przez Vatican News Wtorek, 12 listopada 2019

12 listopada o godz. 10.00 biskupi czescy odprawią Mszę św. w bazylice watykańskiej, zaś w środę 13-go wezmą wraz wiernymi udział w audiencji generalnej z Papieżem Franciszkiem. Czeska pielgrzymka narodowa zakończy się 13 listopada Mszą św. w bazylice św. Jana na Lateranie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Peter Seewald, Benedykt XVI

Wywiad rzeka z emerytowanym papieżem Benedyktem XVI.

Rozmowę przeprowadził znakomity dziennikarz Peter Seewald. W "Ostatnich rozmowach papież senior daje możliwość bliższego poznania swojej osoby, udziela odpowiedzi na wiele pytań nurtujących współczesnego człowieka. Opowiada także o...

Skomentuj artykuł

Zobacz najnowsze zdjęcie Benedykta XVI
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.