Zrezygnował z przyjęcia sakry biskupiej

Zrezygnował z przyjęcia sakry biskupiej
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
6 lat temu
KAI / slo

O. Carlos Alberto Novoa de Agustini, mianowany na biskupa w grudniu ub.r. przez papieża Franciszka, zrezygnował z przyjęcia sakry biskupiej. Jest to 47-letni kapucyn, o. Carlos Alberto Novoa de Agustini, który miał być biskupem pomocniczym diecezji Lomas de Zamora.

Duchowny, wyświęcony na kapłana w 1996 r. przez kard. Jorge Bergoglio, "po dojrzałym rozeznaniu" poprosił papieża o dyspensę od nominacji i ją otrzymał. Poinformowano o tym na stronie diecezji, bez podania motywów jego decyzji.

Niezwykle rzadko zdarza się, by nominat zrezygnował przed przyjęciem sakry biskupiej - ostatnio w 2009 r. Mianowany przez Benedykta XVI biskupem pomocniczym diecezji Linz austriacki duchowny ks. Gerhard Wagner, po dwóch tygodniach poprosił papieża o dyspensę po tym, jak część duchowieństwa diecezji zbuntowała się przeciwko tej nominacji, oskarżając ks. Wagnera o konserwatyzm.

Swą rezygnację ogłosił on 15 lutego, zaś 2 marca Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało, że Benedykt XVI dyspensował go od przyjęcia nominacji.

Tym razem w przypadku argentyńskiego biskupa nominata taka informacja nie została ogłoszona w Watykanie. Mianowany razem z nim biskupem pomocniczym w Lomas de Zamora ks. Jorge Vasquez przyjął sakrę biskupią 29 grudnia ub.r.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zrezygnował z przyjęcia sakry biskupiej
Komentarze (2)
14 stycznia 2014, 21:58
wywiad z  o. Carlosem [url]http://www.youtube.com/watch?v=sWzHtqyXFX8[/url] ... A wziąłeś pod uwagę nieznajomość języka hiszpańskiego?...
T
t
14 stycznia 2014, 18:05
wywiad z  o. Carlosem [url]http://www.youtube.com/watch?v=sWzHtqyXFX8[/url]

Skomentuj artykuł

Zrezygnował z przyjęcia sakry biskupiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.