"Życie jest darem Boga więc trzeba je miłować"

"Życie jest darem Boga więc trzeba je miłować"
(fot. Gary Stevens / flickr.com)
8 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Życie jest darem Boga. Tak je należy postrzegać i miłować. To jest nasza pewność - mówił dziś w Rimini abp Zygmunt Zimowski. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia uczestniczy w Mityngu Przyjaźni Narodów, którego głównym tematem jest pewność w życiu człowieka. Odnosząc się do tego zagadnienia mówił o pewności zdrowia. Zwrócił przy tym uwagę na jego dwa aspekty: duchowy i cielesny.

- Wszystko zależy od spojrzenia, kim jest człowiek - wyjaśnił abp Zimowski w wypowiedzi dla Radia Watykańskiego. - Jesteśmy po grzechu pierworodnym i właśnie to zranienie skutkuje także w wymiarze zdrowia i choroby. Jan Paweł II, wielki człowiek w życiu, cierpieniu, w umieraniu, napisał do ludzi chorych i starszych list. Znajdujemy tam takie zdanie, że mimo mojego cierpienia i faktu, że moje życie jest tak bardzo inne, niż wcześniej (zapewne chodziło mu i o sport), ja - powiada - raduję się życiem. Myślę, że tu jest podpowiedź: mamy zawsze radować się życiem, widzieć życie jako dar Boży. To, wydaje mi się, jest najważniejsze: życie przez małe "ż" w perspektywie życia wiecznego.

Przewodniczący watykańskiej dykasterii podkreślił też potrzebę zapewnienia wszystkim ludziom podstawowej opieki medycznej. Wyraził również swe uznanie katolickim wolontariuszom, którzy przyczyniają się do humanizacji służby zdrowia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Życie jest darem Boga więc trzeba je miłować"
Komentarze (2)
A
abc
7 grudnia 2013, 20:30
haha no własnie,powiem tak: jesli moje zycie to dar od boga to jest to wystarczający powód żeby boga nie lubić...
K
ktoś
27 sierpnia 2011, 09:06
a jak komuś nie chce się żyć, to życie nie jest żadnym "darem Boga"

Skomentuj artykuł

"Życie jest darem Boga więc trzeba je miłować"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.