Życzenia Przewodniczącego Episkopatu z okazji przyjęcia sakry biskupiej przez bp. Janusza Mastalskiego

Życzenia Przewodniczącego Episkopatu z okazji przyjęcia sakry biskupiej przez bp. Janusza Mastalskiego
(fot. episkopat.pl)
KAI / ms

Witając w gronie biskupów naszej konferencji episkopatu - od wszystkich wiernych i pasterzy - przesyłałam Waszej Ekscelencji gratulacje i życzenia z okazji przyjęcia sakry biskupiej - napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w życzeniach dla bp. Janusza Mastalskiego.

Publikujemy pełną treść życzeń:

Ekscelencjo,

Najdostojniejszy Księże Biskupie,

DEON.PL POLECA

wraz ze szlachetną archidiecezją krakowską raduje się dziś cały Kościół, który jest w Polsce. Witając w gronie biskupów naszej konferencji episkopatu - od wszystkich wiernych i pasterzy - przesyłałam Waszej Ekscelencji gratulacje i życzenia z okazji przyjęcia sakry biskupiej.

Kościół w Polsce to ponad 1050-letnia historia martyrii, liturgii i diakonii, w których on się urzeczywistnia. Niech więc przez włączenie do grona następców apostołów, w posłudze Księdza Biskupa te trzy wymiary będą widoczne w sposób jednoznaczny, w wiernym pełnieniu funkcji nauczycielskiej, czyli prorockiej, w gorliwym sprawowaniu kultu i w służebnie pełnionej misji królewskiej, czyli pasterskiej.

Kościół w Polsce to również ponad 1050-letnia historia oddanego Chrystusowi Ludu Bożego i jego niezłomnych pasterzy. To dziesięcio-wiekowa tradycja wierności Ewangelii i Urzędowi Piotrowemu. To bezcenne dziedzictwo, zrodzone w wodach Mieszkowego chrztu. Niech to dziedzictwo - poprzez mężne, gorliwe i roztropne pełnienie przez Księdza Biskupa pasterskiego posługiwania rozwija się, dzięki trwanie w prawdzie Ewangelii i dzięki świadectwie osobistego życia.

Kościół w Polsce to wielka historia świętych, których tak wielu przecież zrodziła krakowska ziemia. Życzę więc Waszej Ekscelencji, aby każdy dzień swego pasterskiego posługiwania rozpoczynał od spotkania ze świętym biskupem i męczennikiem Stanisławem ze Szczepanowa, świętym papieżem z Wadowic Janem Pawłem II Wielkim, ze świętą królową Jadwigą i bratem naszego Boga - świętym Adamem Chmielowskim, czyli bratem Albertem.

Kościół w Polsce to jednak nie tylko historia - to również wyzwanie teraźniejszości i przyszłości - zarówno dla wiernych, jak i pasterzy. To rzesze ludzi ochrzczonych, ale niepraktykujących, to setki tysięcy samotnych, zagubionych i szukających sensu - zwłaszcza ludzi młodych - którzy na manowcach współczesności próbują szukać tego, czego znaleźć tam nie mogą - prawdziwej wolności i wiernej miłości. Niech Ksiądz Biskup nie boi się ich tam szukać i prowadzić zawsze z cierpliwością i wyrozumiałością do Jezusa, który jest jedyną drogą prowadzącą do życia.

Niech betlejemska gwiazda, za którą podążali Mędrcy ze Wschodu, przypomina codziennie Waszej Ekscelencji drogę do Jezusa - który jest jedyną światłością świata i światłością biskupiego serca.

Z braterskim pozdrowieniem i zapewnieniem o modlitwie,

+ STANISŁAW GĄDECKI

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów

Europy (CCEE)

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Życzenia Przewodniczącego Episkopatu z okazji przyjęcia sakry biskupiej przez bp. Janusza Mastalskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.