104-letni student właśnie ukończył pracę doktorską

104-letni student właśnie ukończył pracę doktorską
(Fot. pl.depositphotos.com/Twitter/@RCN990Medellin)
vidanewspaper.com/dm

104-letni student Uniwersytetu w Manchesterze Lucio „Chiquito” Caicedo właśnie ukończył swoją pracę doktorską.  Jak sam przyznał, dopiero lockdown podczas pandemii koronawirusa pozwolił mu na dokończenie badań do doktoratu.  

Caicedo urodził się w maju w 1916 roku w Cali w zachodniej Kolumbii. Był żonaty przez 67 lat, jego żona zmarła pięć lat temu. Przyznaje, że rodzina była jego największym osiągnięciem. Chiquito ma sześcioro dzieci, dwanaścioro wnucząt i sześcioro prawnuków. Lucio jest również właścicielem kilku znanych firm w Kolumbii, takich jak: Empresas Publicas de Medellin, Camacol i Integral S.A.

Mężczyzna zawsze prowadził aktywny tryb życia. W wieku 73 lat zdecydował się na studia doktoranckie. Jego wiek nie stanowił przeszkody dla władz Uniwersytetu w Manchesterze, aby mógł rozpocząć badania do pracy doktorskiej. Jednak dopiero w czasie pandemii znalazł czas, by je ukończyć.  - To był najlepszy sposób na wykorzystanie tej sytuacji - przyznaje w wywiadzie dla vidanewspaper.com.  

Przedmiotem jego pracy są zagadnienia związane z inżynierią lądową. - Mój doktorat dotyczy określenia maksymalnej ilości wody, którą można w sposób zrównoważony pobrać z rzeki w celach energetycznych -  powiedział Caicedo.

Praca Caicedo jest obecnie oceniana. Jeśli zostanie zatwierdzona, mężczyzna będzie mógł przygotować się do jej obrony. 

vidanewspaper.com/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

104-letni student właśnie ukończył pracę doktorską
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.