16-letni Kuba stworzył protezę ręki dla 5-letniej Lilki. W jej ulubionych kolorach

16-letni Kuba stworzył protezę ręki dla 5-letniej Lilki. W jej ulubionych kolorach
Fot. Facebook
facebook / kb

Ma 16 lat, a już dokonał wielkich rzeczy! Kuba Polański sam przygotował  protezę ręki dla 5-latki. Dzięki temu dziewczynka będzie mogła normalnie funkcjonować.

16-latek zrobił protezę dla 5-latki

Kuba Polański jest uczniem Technikum Informatycznego ZSTiO w Jarosławiu. Proteza, którą wykonał samodzielnie, została we wtorek przekazana 5-letniej Lilce. Historię w swoich mediach społecznościowych pokazał Maciej Kawecki. 

 Inspiracją do stworzenia protezy był nauczyciel Kuby, Artur Tutka, który wraz ze swoimi uczniami tworzy dla lokalnej społeczności projekty i rozwiązania, które ułatwiają życie. Na koncie ma już wydrukowanie protezy ręki dla swojej uczennicy.

Proteza ręki stworzona przez Kubę jest przemyślana; w opuszkach palców ma silikony, a w nich magnesy neodymowe, co sprawia, że Lilka będzie mogła sztuczną dłonią łapać nawet szpilki. Ujmujące w tej historii jest także to, że została spełniona nietypowa prośba dziewczynki. Pięciolatka chciała, by proteza została przygotowana w dwóch kolorach: żółtym i różowym - i tak się stało.

DEON.PL POLECA

Przy projekcie Kubie pomagał dr Krzysztof Grandys, prezes Fundacji e-nable Polska oraz Ania Kosińska z Ei System którzy przekazali materiał na rękę i drukarki 3D.

Źródło: Facebook / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Danuta Ciukszo

Na łamach książki, jej Autorka omawia rolę społeczną dziecka w rodzinie wiejskiej i wspólnocie lokalnej na tle warunków makrospołecznych, czemu służy język socjologicznej teorii roli społecznej.

Gdy z perspektywy XXI wieku oglądamy się wstecz by...

Skomentuj artykuł

16-letni Kuba stworzył protezę ręki dla 5-letniej Lilki. W jej ulubionych kolorach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.