3 aplikacje, które pomogą sprawdzić jakoś powietrza

3 aplikacje, które pomogą sprawdzić jakoś powietrza
(Fot. pl.depositphotos.com)
Wtorek, 11:17
dobreprogramy.pl/dm

Jak co roku po rozpoczętym sezonie grzewczym, problemem staje się zanieczyszczenie powietrza. Dzięki mobilnym aplikacjom możemy jednak na bieżąco kontrolować zanieczyszczenie powietrza. 

Na rynku możemy znaleźć programy, które dają nam dostęp do odczytów z czujników powietrza (głównie chodzi o ilość pyłów PM10 oraz PM2,5, ale nie tylko), dzięki którym użytkownik może sprawdzić, jaka jest jakość powietrza w jego rejonie i jak się zmienia.

Pierwsza propozycja to aplikacja Airly, której czytelny wykres pozwala sprawdzić, jak zmieniała się jakość powietrza w czasie, a opcja przeglądania mapy - porównać powietrze nie tylko w różnych miastach w Polsce, ale i innych krajach. Odczyty z konkretnych stacji można śledzić m.in. dzięki tworzeniu listy ulubionych lokalizacji.

Kolejną propozycją jest popularny Kanarek. Dane czujników można wizualizować na mapie i tworzyć listę ulubionych. Aplikacja ma również filtry, dzięki którym można docierać do tych czujników powietrza, które analizują konkretne parametry. Dzięki aplikacji można również otrzymywać powiadomienia, dzięki którym użytkownik aplikacji może być ostrzegany, gdy jakoś powietrza spadnie poniżej określonego poziomu.

Inną aplikacją jest Smog Polsk, która posiada aktualne mapy czujników z Polski. Narzędzie daje również wgląd w ranking miast, na tle którego wyświetlany jest wynik jakości powietrzna w miejscowości, w której znajdujemy się w danym mieście.

dobreprogramy.pl/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

3 aplikacje, które pomogą sprawdzić jakoś powietrza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.