Aktor Jim Carrey: „Przebaczenie innym otwiera nad nami niebo”

Aktor Jim Carrey: „Przebaczenie innym otwiera nad nami niebo”
Aktor Jim Carrey (Fot. Youtube/ChnNewspl)
Youtube/Homeboy Industries/dm

- Przebaczenie innym otwiera nad nami niebo - powiedział aktor Jim Carrey, który wziął udział w spotkaniu organizacji Homeboy Industries w Los Angeles, która pomaga i towarzyszy byłym więźniom i członkom gangów w powrocie do normalnego życia.

Aktor mówił o konsekwencjach przyjęcia bądź odrzucenia cierpienia. - Podejmujemy jedną z dwóch ważnych decyzji: albo kierujemy się do bramy odrzucenia, która prowadzi do zemsty i robienia sobie i innym krzywdy albo kierujemy się do bramy przebaczenia, która oznacza łaskę - mówił.

- Wasza obecność wskazuje, że już podjęliście taką decyzję - zwrócił się do obecnych i dodał: - Postanowiliście przejść przez bramę przebaczenia do łaski, tak jak zrobił to Chrystus na krzyżu.

- Jezus straszliwie cierpiał i poczuł się całkowicie opuszczony. Podobnie jak wy wszyscy - podkreślił.

Serce i oczy Boga

- Mówimy o wszechobecności Boga w Kościele i tak naprawdę nikt nie zastanawia się, co ona oznacza. A oznacza to, że każda komórka w naszym ciele, że wszystko podchodzi od Boga. Więc kiedy robisz dobre rzeczy i starasz się wyjść poza negatywizm i robisz coś pozytywnego dla siebie, dla innych to jesteś sercem i oczami Boga. Gdy mówisz z tej pozycji, to jesteś Bożym głosem - dodał aktor.

- Jeśli podejmiesz decyzję, by spojrzeć na ludzi, sytuacje, które powodowały twoje cierpienie ze współczuciem i przebaczeniem, to to otwiera bramy nieba dla nas wszystkich. Życzę  tego wam wszystkim i sobie samemu - podkreślił Jim Carrey, zwracając się do obecnych.

Youtube/Homeboy Industries/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Aktor Jim Carrey: „Przebaczenie innym otwiera nad nami niebo”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.