Alicja Węgorzewska: Odmawiam różaniec, jestem w trakcie kolejnej nowenny pompejańskiej

Alicja Węgorzewska: Odmawiam różaniec, jestem w trakcie kolejnej nowenny pompejańskiej
Alicja Węgorzewska (fot. Onet Plejada / YouTube.com)
Plejada.pl / tk

Alicja Węgorzewska, znana śpiewaczka operowa i jurorka słynnego teleshow "The Voice of Senior", nie wstydzi się mówić o swojej wierze. W niedawnym wywiadzie wypowiedziała się na temat Nowenny Pompejańskiej, tacy w kościele czy różańca.

Bóg w życiu Alicji Węgorzewskiej jest obecny tak długo jak muzyka, czyli od dzieciństwa. Artystka przyznaje, że wiara pomaga jej w trudnych chwilach.

- W ciężkich przypadkach, kiedy intencja jest naprawdę poważna, zamawiam Mszę św. w Betlejem przy Grocie Narodzenia, ale sięgam też po Nowennę Pompejańską — wyznała.

Śpiewaczka wypowiedziała się także na temat tego, co sądzi o zbieraniu na tacę w kościołach. - Taca jest dobrowolna, więc jeśli się na to zgadzamy, to płaćmy ofiary na tacę. Jeśli nie, to nie, ale podoba mi się to, że gdy przychodzę do kościoła, ołtarz jest ustrojony kwiatami, że ktoś o to wszystko dba, a to wymaga — nie oszukujmy się — środków i nakładów finansowych — stwierdziła.

DEON.PL POLECA

Alicja Węgorzewska o różańcu

Alicja Węgorzewska skomentowała również zachowanie niektórych celebrytów, którzy używają różańca jako ozdoby.

- Różaniec powinien być traktowany z nabożnością i służy do modlitwy, nie służy do ozdoby, do brylantowania się jakimiś elementami... Ja na przykład używam bardzo prostego różańca. Mam różaniec z Betlejem zrobiony z drzewa oliwnego i dla mnie on jest najpiękniejszy — zdradziła.

Wielki Post w życiu Alicji Węgorzewskiej

Artystka została zapytana także o to, jak zmienia się jej życie podczas trwającego obecnie Wielkiego Postu. - Byłam na Mszy w Środę Popielcową. Odmawiam teraz różaniec, jestem w trakcie kolejnej nowenny pompejańskiej. Przygotowuje się do tego modlitwą i czytaniem książek. Chcę być przygotowana — powiedziała.

- Modlitwa jest zawsze pozytywnym wyrażaniem myśli. Jeśli się modlimy, to prosimy o dobro, nigdy nie prosimy o zło. To jest bardzo ważny element modlitwy — dodała.

Źródło: Plejada.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Odkryj na nowo modlitwę na miarę pragnień Boga i człowieka

Bóg zaprasza nas do spotkania z Nim w „tu i teraz” naszego życia. Tymczasem my wolimy najczęściej albo rozpamiętywać przeszłość, albo zamartwiać się o przyszłość....

Skomentuj artykuł

Alicja Węgorzewska: Odmawiam różaniec, jestem w trakcie kolejnej nowenny pompejańskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.