Artur Szpilka do osób mających trudności: Sięgnijcie po pomoc psychologa i uwierzcie w Boga

Artur Szpilka do osób mających trudności: Sięgnijcie po pomoc psychologa i uwierzcie w Boga
Fot. Goniec SPORT / YouTube.com
Goniec SPORT / YouTube.com

Artur Szpilka, znany polski bokser i zawodnik mieszanych sztuk walki w wywiadzie dla "Goniec SPORT" wypowiedział się na temat wiary w Boga. Mówił także o uczęszczaniu na niedzielne msze święte.

Artur Szpilka zapytany o to, jakie rady ma dla osób, które mają trudne życie, odpowiedział: "sięgać po psychologa po pomoc i uwierzyć w Boga, odnaleźć Go w sobie. To na pewno jest jedna z takich rad, którą bym zaczął natychmiast".

Bokser przyznał, że od kilku lat co niedzielę chodzi na mszę świętą, choć wcześniej bywało z tym różnie. - Po czasie, kiedy mi to pomogło stwierdziłem, że może to pomóc komuś innemu. [Na mszę] przychodzi dużo ludzi, też tych znanych.

Pod filmem, na którym Artur Szpilka mówi o Bogu, pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy internautów. "Pozdrawiam Szpilę....fajnie, że mówi o Bogu i się tego nie wstydzi...Trzymaj się Artur", "Cieszę się że nie wstydzisz się wiary", "Z Bogiem wszystko jest możliwe, super Artur to jest najlepsza droga" – czytamy.

DEON.PL POLECA

Artur Szpilka o wierze w Boga

W tym roku Szpilka w rozmowie z Andrzejem Kostyrą także wypowiedział się o swojej wierze w Boga. - Kiedyś dziwiłem się Tomkowi Adamkowi. Mówiłem: wychodzisz do ringu, żegnasz się, a Pan Bóg ci nie pomoże. I właśnie, kurczę, zmieniło się to myślenie. Jednak te demony, które nade mną były, mnie dopadały – mówił sportowiec.

- Wychodziłem na rewanż z Radczenką i się uśmiechałem i cieszyłem. Ktoś, kto mnie zna na co dzień, ogląda, widział, że tam był inny Artur Szpilka. Pamiętam, że odmawiałem zawsze co niedzielę różaniec w intencji czystej głowy. W sporcie zawodowym możemy być wytrenowani na 100 proc., ale jak głowa nie siedzi… - wspominał.

Źródło: Goniec SPORT / YouTube.com

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Hen

Doskonałe pisarstwo nigdy nie traci swej mocy

W czasach gdy do literackiego obiegu wróciła tematyka obozowa i wojenna, opowiadania mistrza krótkiej formy zaskakują świeżością. Józef Hen pokazuje, jak ekstremalne sytuacje ujawniają prawdę o człowieku. Sprawdzają...

Skomentuj artykuł

Artur Szpilka do osób mających trudności: Sięgnijcie po pomoc psychologa i uwierzcie w Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.