Młodzi sportowcy śpiewają "Ave Maria" po każdym meczu. Ten film stał się hitem sieci!

Młodzi sportowcy śpiewają "Ave Maria" po każdym meczu. Ten film stał się hitem sieci!
Młodzi gracze futbolu amerykańskiego po każdym meczu śpiewają po łacinie "Ave Maria" (fot. SportsLeaderUSA / YouTube.com)
churchpop.com / tk

Licealiści z katolickiego liceum w Kalifornii (USA), którzy rozgrywają mecze futbolu amerykańskiego zyskali ogromną popularność po tym, jak świat dowiedział się, że po każdej grze śpiewają "Ave Maria".

Film śpiewających "Ave Maria" młodych sportowców udostępniła szkoła Saint Joseph Academy w San Marcos w Kalifornii. Nagranie szybko stało się hitem internetu. Widać na nim grupę kolegów, którzy klęcząc, po łacinie oddają cześć Matce Bożej.

Młodzi sportowcy śpiewają "Ave Maria"

W innym filmie kapitanowie drużyny Isaac i Andrew tłumaczą, dlaczego po każdym meczu cały zespół śpiewa "Ave Maria".

Paolo, jeden z zawodników drużyny, wyjaśnił skąd wziął się ten pomysł. - Jeden z naszych kolegów z drużyny wpadł na pomysł, aby po meczach zaśpiewać coś Matce Najświętszej i w ten sposób poświęcić wszystkie nasze działania Bogu (…) - przyznał. - To było naprawdę inspirujące - zaznaczył z kolei Andrew, kapitan drużyny.

"Chcemy robić rzeczy, które są szczególne dla naszej wiary"

- Jako dumni katolicy chcemy robić rzeczy, które są szczególne dla naszej wiary i naszej Matki Maryi. Jest to ważny aspekt naszego życia - dodał Andrew.

Młodzi sportowcy w ubiegłym sezonie zamówili koszulki, na których widnieje napis "AMDG". Te litery to skrót łacińskich słów "Ad maiorem Dei gloriam", czyli "na większą chwałę Bożą".

- Chcemy wielbić Boga na boisku poprzez nasze czyny i bycie naprawdę dobrą drużyną - wyznał Isaac, drugi kapitan zespołu.

Źródło: churchpop.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka

Najbardziej lubiany polski ksiądz w rozmowie życia

Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym z tego, że ma...

Skomentuj artykuł

Młodzi sportowcy śpiewają "Ave Maria" po każdym meczu. Ten film stał się hitem sieci!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.