Bez nóg wspiął się na ośmiotysięcznik. "Chcę pokazać, że tylko poprzez działanie można osiągnąć cele."

Bez nóg wspiął się na ośmiotysięcznik. "Chcę pokazać, że tylko poprzez działanie można osiągnąć cele."
Fot. Филиал ВГТРК ГТРК "Башкортостан"
3 tygodnie temu
wspinanie.pl / kb

Do niezwykłej sytuacji doszło 2 października. Rustam Nabijew, który nie ma nóg zdobył jeden z najwyższych szczytów ziemii Manaslu. Rosjanin w drodze do celu wspinał się przy pomocy rąk.

Manslu to ośmiotysięcznik, ósmy pod względem wysokości szczyt Ziemi. Leży w północnej części Nepalu, w dystrykcie Lamjung i osiąga wysokość 8163 m n.p.m. 

Bez nóg wspiął się na ośmiotysięcznik

Rustam Nabijew ma 29 lat. W 2015 r. stracił obie nogi podczas pełnienia obowiązkowej służby wojskowej. Mężczyzna cudem przeżył wtedy zawalenie się koszar oddziałów powietrzno-desantowych w Omsku.

Mimo to Rosjanin nie załamał się i postanowił oddać się swojej wielkiej pasji. Nabijewa wspierają żona i dwie córki. Mężczyzna jest bardzo popularnym influencerem i blogerem, jego profile mają miliony subskrybentów. We wrześniu 2020 roku wspiął się na Elbrus, teraz Manaslu. Z czym się to wiąże możecie zobaczyć na filmie poniżej.

"Niech moja wspinaczka stanie się symbolem dla milionów ludzi, aby nigdy się nie poddawali, chcę pokazać, że tylko poprzez działanie można osiągnąć cele. Zrobię to nie tylko dla siebie, ale dla innych" - tak brzmiało przesłanie Rustama Nabijewa przed zdobyciem Manaslu.

Źródło: wspinanie.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bł. Anna Katarzyna Emmerich
35,00 zł

Osiemnaście godzin, które wstrząsnęły światem. Okrucieństwo katów, wyszydzenie, pogarda ze strony podburzonego tłumu, opuszczenie, tchórzostwo Apostołów i Uczniów. Pasja według objawień mistyczki Anny Katarzyny Emmerich to niezwykle szczegółowy opis Męki Pańskiej, rozpisany na poszczególne godziny...

Skomentuj artykuł

Bez nóg wspiął się na ośmiotysięcznik. "Chcę pokazać, że tylko poprzez działanie można osiągnąć cele."
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.