W Waszyngtonie rozpoczął się szczyt na temat wolności religijnej

W Waszyngtonie rozpoczął się szczyt na temat wolności religijnej
(Fot. pl.depositphotos.com)
4 miesiące temu
KAI/dm

W stolicy Stanów Zjednoczonych rozpoczął się pierwszy międzynarodowy szczyt na temat wolności religijnej. W wydarzeniu uczestniczą najwyższe władze USA oraz przedstawiciele wszystkich religii obecnych w tym kraju, w tym amerykańskiego episkopatu. - Celem spotkania jest podniesienie świadomości znaczenia wolności religijnej na świecie i zbudowanie szerokiej koalicji, która będzie tę wolność wspierała - powiedział bp David J. Malloy.

Przewodniczący Komitetu ds. Międzynarodowej Sprawiedliwości i Pokoju w amerykańskim episkopacie przypomniał, że 83 proc. ludzi na świecie żyje w krajach, w których odnotowuje się akty wrogości wobec religii, czy to ze strony władz czy społeczeństw.

- Każde państwo powinno dążyć do lepszej ochrony wolności religijnej, ponieważ jest to jedno z podstawowych praw człowieka - zaznaczył bp Malloy.

W waszyngtońskim szczycie wezmą także udział osoby, które w swoich krajach doświadczyły prześladowań na tle religijnym, m.in. chrześcijanie z Nigerii, więźniowie obozów „reedukacyjnych” w Chinach czy prześladowana przez radykalnych muzułmanów Asia Bibi. Ich bolesne doświadczenia będą jednym z najważniejszych tematów spotkania.

W programie przewidziano wystąpienia na temat ochrony uchodźców, wzrostu nacjonalizmu religijnego i wykorzystywania nowoczesnych technologii w prześladowaniu religii.

KAI/dm

 

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

W Waszyngtonie rozpoczął się szczyt na temat wolności religijnej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.