Biznes chce łatwiejszych podatków

Biznes chce łatwiejszych podatków
(fot. unsplash.com / CC0 1.0)
Puls Biznesu / PAP / pk

Przedsiębiorcy od lat skarżą się na te same bariery: niejasne prawo podatkowe, wysokie koszty pracy i dużą biurokrację - pisze "Puls Biznesu".

Ok. 40,5 proc. przedsiębiorców uważa, że warunki prowadzenia działalności gospodarczej w minionych dwóch latach się nie zmieniły. Jedna trzecia respondentów twierdzi, że w umiarkowanym stopniu się pogorszyły, zaś 9,5 proc. ocenia, że pogorszyły się w znacznym stopniu. Jedynie ok. 14 proc. badanych dostrzegło poprawę.

To wnioski z badania przeprowadzonego wśród przedsiębiorców - członków Business Centre Club. Zdaniem badanych, to system podatkowy jest największym utrudnieniem dla prowadzenia biznesu w Polsce. Jako kluczowe bariery wskazują przepisy prawa (64,2 proc.), brak ujednoliconej interpretacji (57,1 proc.) oraz zbyt częste zmiany regulacji podatkowych (45,2 proc.). Przedsiębiorcy mają pomysły na to, co mogłoby być istotnym ułatwieniem w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce. Ich zdaniem sytuację mogłoby uzdrowić między innymi: wprowadzenie jednolitej interpretacji wszelkich przepisów podatkowych, obniżenie wysokości pozapłacowych koszów zatrudnienia czy pełna elektronizacja usług administracji publicznej.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Biznes chce łatwiejszych podatków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.