Bucza. Śmiertelna pułapka w pianinie. Dziesięciolatka cudem przeżyła

Bucza. Śmiertelna pułapka w pianinie. Dziesięciolatka cudem przeżyła
Fot. PAP/EPA/OLEG PETRASYUK / twitter
PAP/ kb

Dziesięcioletnia dziewczynka z ukraińskiego miasta Bucza przeżyła, tylko dzięki uwadze matki, powrót do mieszkania, w którym rosyjscy najeźdźcy umieścili granat w pianinie - poinformował w czwartek wieczorem wiceszef ukraińskiego MSW Anton Geraszczenko.

Granat ukryty w jej pianinie "cudem nie zadziałał" - powiedział Geraszczenko.

Pianino w Buczy

Rosyjscy okupanci ukryli granat w mechanizmie młoteczkowym instrumentu. Kiedy rodzina wróciła do Buczy po wyjeździe Rosjan, znaleziono śmiercionośny ładunek wybuchowy.

"Dzięki czujności matki nikomu nic się nie stało, a granat został rozbrojony przez specjalistów" - dodał ukraiński polityk.

Bucza była miejscem licznych zbrodni przypisywanych wojskom rosyjskim. Zamordowano tam kilkudziesięciu mieszkańców, wiele ciał miało ręce związane za plecami.

Według szefa ukraińskiej Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ołeha Bondara jedną z głównych negatywnych konsekwencji inwazji wojsk rosyjskich na terytorium kraju jest masowe podłożenie przedmiotów wybuchowych, których użycie jest zabronione przez prawo międzynarodowe.

Jego zdaniem, wnioskując z doświadczeń międzynarodowych, należy przyjąć, że rozminowywanie Ukrainy może zająć od pięciu do dziesięciu lat.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Pan stworzył nas wolnymi – i dzięki temu zdolnymi do miłości

Cudowność działania Boga w naszym życiu nie polega „jedynie” na tym, że czyni nas On wolnymi (zewnętrznie, wewnętrznie); chodzi o to, że czyni nas...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bucza. Śmiertelna pułapka w pianinie. Dziesięciolatka cudem przeżyła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.