Urodziła się bez kończyn. Powtarza, że „Bóg nie popełnia błędów”

Urodziła się bez kończyn. Powtarza, że „Bóg nie popełnia błędów”
(fot. youtube.com)
mirror.co.uk/youtube/dm

Choć urodziła się bez rąk i nóg, potrafi gotować, pisać, a nawet szyć. Amy Brooks z Pittsburgha w USA w jednym z wywiadów dla chrześcijańskiej telewizji dzieli się swoją historią. - Bóg nie popełnia błędów - podkreśla kobieta.

Amy Brooks z powodu wrodzonej wady urodziła się bez kończyn. Kobieta jednak nie pozwoliła swojej niepełnosprawności stać się barierą w jej życiu.

DEON.PL POLECA
Została porzucona w szpitalu przez swoich biologicznych rodziców chwilę po urodzeniu. Jakiś czas później została jednak szczęśliwie adoptowana i przyjęta przez jedną z rodzin zastępczych.

- Lekarze od początku wątpili, czy kiedykolwiek będą normalnie żyć. Przez całe moje dzieciństwo rodzice zachęcali mnie jednak do podjęcia próby bycia niezależną - mówi.

DEON.PL POLECA

Dzięki ich wsparciu Amy pomimo niepełnosprawności jest niezależna. Mieszka i żyje samodzielnie. Potrafi gotować, pisać, fotografować. Niedawno się zaręczyła.

Jak dotąd pasją i największym osiągnięciem Amy jest szycie. - Nie sądziłam, że będę w stanie szyć. Jest to dla mnie naprawdę ekstremalne wyzwanie, ale kocham to robić - mówi. Torebki, które szyje, sprzedaje w sieci.

- Moi rodzice zawsze we mnie wierzyli, nie sądzili jednak, że posunę się tak daleko - dodaje.

Niepełnosprawna kobieta na YouTube prowadzi kanał, w którym pokazuje swoją codzienność. Udowadnia, że życie bez kończyn, nie jest dla niej przeszkodą.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Amy B (@lolly_pup)

Od czasu napisania pierwszej części swojej autobiografii w 2014 roku, Amy prowadzi przemówienia motywacyjne. Udziela również wywiadów. W jednym z nich odniosła się do kwestii swojej wiary, którą - jak mówi - przekazali jej rodzice. 

- Urodziłam się po coś, moje życie ma cel - mówi w wywiadzie udzielnym dla „100 Huntley Street” i cytuje fragment 139 psalmu: „Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła”. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Amy B (@lolly_pup)

- Wiem, że Bóg zawsze miał dla mnie plan, choć długo nie wiedziałam, jaki on jest. Bóg nie popełnia błędów.  Nie mam wątpliwości, że każdy z nas został stworzony po coś - podkreśla.

Zobacz wideo:

mirror.co.uk/youtube/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Urodziła się bez kończyn. Powtarza, że „Bóg nie popełnia błędów”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.