Ma zespół Downa i pomaga niepełnosprawnym

catholic-sf.org / kb

Jest uśmiechnięty, bije od niego moc pozytywnej energii. Sam dotknięty zespołem Downa, Mark Hublar pomaga osobom podobnie jak on obarczonym niepełnosprawnością.

„Są dwie rzeczy, które warto o mnie wiedzieć. Kocham ludzi i uwielbiam rozmawiać” - mówi 56-letni Mark Hublar, o którym pisze Catholic San Francisco.

Na co dzień udziela się jako mówca motywacyjny i w tej aktywności nie przeszkadza mu fakt, że jest dotknięty zespołem Downa. 

„Nigdy nie pozwolił, by jego niepełnosprawność go powstrzymała” - mówi kolega Hublara. „Wszystko, czego dokonał, jest cudem”- dodaje.

Mark Hublar jest samodzielny na miarę zdrowych rówieśników. Prowadzi samodzielne życie, utrzymuje się, zdobył dyplom z wystąpień publicznych, a także założył własną firmę Mark Hublar Speaks. W ramach pomocy niepełnosprawnym przemieszcza się po całej Ameryce. Ma regularny kontakt z liderami korporacji i organizacji non-profit, pracodawcami i członkami komitetu kongresowego w Waszyngtonie. Poznał długą listę polityków, sportowców i celebrytów.

„Chcę, aby moi ludzie wchodzili do społeczności i otrzymywali prawdziwą pracę za prawdziwe wynagrodzenie i taką samą płacę”

Jego działalność jest dostrzegana w ojczyźnie. Pojawił się na billboardach zatytułowanych „Praca do uwzględnienia” w południowej Indianie i na dużym ekranie w nowojorskim Times Square, gdzie znalazł się na jednym z 500 zdjęć wybranych z 3000 zgłoszeń z całego świata, które miały pojawić się w ramach corocznej prezentacji wideo National Down Syndrome Society w 2019 roku.

Jednak Mark nie myśli o sławie. Najważniejsza jest dla niego pomoc bliźnim, którzy podobnie jak on zostali doświadczeni przez życie z niepełnosprawnością. 

„Bóg jest zadowolony z tego, co robię” - twierdzi Mark Hublar. „On pracuje w niebie, a ja tutaj” - puentuje. 

Źródło: catholic-sf.org / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Gołębiowski

Odkryj, jak działa polski mindhunter.

Seryjni mordercy, zamachowcy, gwałciciele, stalkerzy, pedofile, podpalacze...

Czy można wniknąć w umysł przestępcy i zrozumieć motywy, jakimi się kieruje? Czy na podstawie śladów na miejscu przestępstwa można stworzyć profil osobowościowy...

Skomentuj artykuł

Ma zespół Downa i pomaga niepełnosprawnym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.