Janek ma 14 lat i zespół Downa. Dwukrotnie zdobył Koronę Gór Polski

Janek ma 14 lat i zespół Downa. Dwukrotnie zdobył Koronę Gór Polski
(fot. facebook.com)
facebook.com / jb

"Już widzę że ten wpis dał więcej dla zespołu Downa Janka niż moje 14-letnie starania, by ludzie mogli go docenić" - napisał jego tata.

Janek ma 14 lat. Dwukrotnie zdobył Koronę Gór Polski, Koronę Sudetów, Włóczykija Sudeckiego, Srebrną Odznakę GOT za wytrwałość. W Tatrach był na większości szczytów i przełęczy dostępnych szlakami, m.in. Rysach, Krywaniu, Sławkowskim Szczycie, Koprowym Wierchu, Mięguszowieckiej Przełęczy pod Chłopkiem, Czerwonej Ławce, Świnicy, Kozim Wierchu, Jagnięcym Szczycie... wymieniać można jeszcze długo.

"Dla ludzi, których spotykamy w górach nie liczy się jego niepełnosprawność, tylko to, że jest tam na górze. To są nasze najlepsze chwile. Cieszy mnie to, że góry dają Jankowi tyle szacunku od innych ludzi i nikt nie pokazuje palcem ich niepełnosprawności, ale widzi ten wysiłek jaki wkładają na wejście. Często to powtarzam: TAM W GÓRACH NIE MA NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI, JEST SZACUNEK TYTUŁEM TWOJEGO WYSIŁKU" - pisze Jarek, tata Janka.

Napisałbym coś więcej, ale chyba nie ma sensu. Te zdjęcia mówią wszystko. Janku, Jarku...wielki szacunek dla Was.

 

Wpis ukazał się pierwotnie na Facebooku:

Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa przedstawiam Wam Janka. Janek ma 14 lat. Dwukrotnie zdobył Koronę Gór Polski,...

Opublikowany przez Tatromaniak Niedziela, 21 marca 2021
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Kaczkowski, Joanna Podsadecka, Piotr Żyłka
62,93 zł
89,90 zł

Trzy bestsellerowe książki księdza Jana Kaczkowskiego, który był inspiracją dla milionów ludzi. Swoim życiem mówił: nie odpuszczaj sobie, a dasz radę. Ludzie pokochali go za wyrozumiałość dla słabości drugiego człowieka, wierność sobie, błyskotliwe poczucie humoru...

Skomentuj artykuł

Janek ma 14 lat i zespół Downa. Dwukrotnie zdobył Koronę Gór Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.