Chociaż cierpi na rzadką chorobę mięśni, zachwyca grą na pianinie i wiolonczeli

Chociaż cierpi na rzadką chorobę mięśni, zachwyca grą na pianinie i wiolonczeli
Valentina Irlando / YouTube
Dobre wiadomości / pk

Jest niepełnosprawna. Ale każdego dnia pokonuje swoje ograniczenia i realizuje marzenia. Poznajcie Valentinę, nastoletnią wiolonczelistkę, która "nigdy się nie poddaje".

Valentina Irlando cierpi na rzadką chorobę mięśni. Odkąd pamięta, porusza się na wózku inwalidzkim. Ale niepełnosprawność nie przeszkodziła jej w zdobyciu internetowej popularności. Valentina, mimo trudności, które nauczyła się przezwyciężać, gra na pianinie i wiolonczeli, a nagrania z jej koncertów cieszą się w internecie niesłabnącą popularnością.

Jak informuje portal Dobre Wiadomości, Valentina Irlando opisuje siebie jako "nastoletnią koncertującą wiolonczelistkę, która nigdy się nie poddaje, dzieląc się swoją miłością do muzyki i wiolonczeli".

DEON.PL POLECA

Miłość Valentiny do muzyki trwa od dzieciństwa, kiedy rodzice kupili jej zabawkowe pianino. Instrument tak spodobał się dziewczynce, że już po kilku minutach zakochała się w nim. Jednak w następnych latach miłość do muzyki poszła w odstawkę. Dopiero w wieku 13 lat Valnetina zdała sobie sprawę, że czegoś jej wżyciu brakuje. Wtedy wróciła do gry na pianinie, a publikowane w sieci filmy przyniosły jej popularność.

Valentina podkreśla, że wiele zawdzięcza swojemu nauczycielowi. "Chciałabym podziękować mojemu nauczycielowi za wiarę we mnie i za to, że zawsze mnie wspierał, nawet wtedy, gdy to, co chciałam zrobić, było niemożliwe" - mówi Valntina, cytowana przez Dobre Wiadomości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Skomentuj artykuł

Chociaż cierpi na rzadką chorobę mięśni, zachwyca grą na pianinie i wiolonczeli
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.