Czy Leo Messi spełni swoją obietnicę daną Matce Bożej po zdobyciu mistrzostwa świata?

Czy Leo Messi spełni swoją obietnicę daną Matce Bożej po zdobyciu mistrzostwa świata?
Lionel Messi dotrzyma obietnicy danej Matce Bożej? (fot. PAP/EPA/Noushad Thekkayil)
KAI / tk

Czy Lionel Messi, kapitan reprezentacji Argentyny w piłce nożnej, która 18 grudnia wywalczyła w Katarze mistrzostwo świata, spełni swą obietnicę sprzed 5 lat i uda się z pielgrzymką do jednego z argentyńskich sanktuariów maryjnych?

Dla tego 35-letniego obecnie zawodnika, uznawanego za jednego z najlepszych piłkarzy w historii tego sportu, były to już piąte mistrzostwa świata, w których wystąpił jako reprezentant swego kraju i obecny tytuł jest uwieńczeniem jego bogatej kariery sportowej.

Messiemu brakowało mistrzostwa świata

Do tego czasu Messi zdobył 40 różnych tytułów mistrzowskich, ale wyłącznie z klubami, w których grał – najwięcej, bo 34, z FC Barcelona w rozgrywkach krajowych w Hiszpanii i w Lidze Mistrzów, 2 z nowym zespołem – Paris Saint-Germain i 4 z reprezentacją Argentyny w mistrzostwach Ameryki Południowej. Ale, jak sam wyznał, “brakowało mi tego jednego”, czyli mistrzostwa świata z drużyną narodową. Był bliski tego osiągnięcia w Brazylii w 2014, gdy reprezentacja, której był kapitanem (jak obecnie), dotarła do finału, gdzie jednak przegrała z Niemcami 0:1.

Obietnica Leo Messiego dana Matce Bożej

Na kilka miesięcy przed obecnym turniejem w Katarze kapitan reprezentacji złożył specjalną obietnicę Matce Bożej, że jeśli jego drużyna zdobędzie tytuł mistrzowski, on uda się z pielgrzymką do jednego z Jej sanktuariów w Argentynie. Ale już 5 lat wcześniej, w listopadzie 2017, w rozmowie z argentyńskim dziennikarzem Martínem Arévalo ze stacji telewizyjnej TyC Sports Messi zwierzył mu się, że pójdzie do “Luján lub do San Nicolás” – dwóch najważniejszych sanktuariów maryjnych w tym kraju, jeśli reprezentacja zdobędzie mistrzostwo świata.

DEON.PL POLECA

Bardziej znane Luján przyciąga co roku miliony pielgrzymów. W San Nicolás – mieście położonym koło Rosario, skąd pochodzi Lionel (Leo) Messi – znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, którego początki wiążą się z objawieniami maryjnymi rozpoczętymi w 1983. Matka Boża ukazała się tam miejscowej mieszkance Gladys Motta. Kościół uznał prawdziwość tych objawień na mocy dekretu wydanego 22 maja 2016 przez ówczesnego biskupa San Nicolás – Héctora Cardellego. We wspomnianym wywiadzie sprzed 5 lat kapitan zespołu narodowego wyznał, że raczej uda się do San Nicolás.

Przez całą swoją dotychczasową karierę sportową Messi pokazywał, że jest wierzący i czuje bliskość Boga. W wypowiedziach dla mediów po zdobyciu Pucharu Świata nie omieszkał wspomnieć o roli Pana w tym wydarzeniu. - Wiedziałem, że Bóg mi to podaruje, pokazał, że do tego dojdzie – powiedział piłkarz stacji TyC Sports.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Wójtowicz SJ

Maryja najlepszą przewodniczką na drodze wiary

Matka Kościoła, Królowa Polski, Boża Rodzicielka. Maryja. Znamy Ją dobrze i czujemy się przy Niej bezpiecznie, nawet gdy spotykają nas rozmaite trudności. Wiemy, że otacza nas opieką i w...

Skomentuj artykuł

Czy Leo Messi spełni swoją obietnicę daną Matce Bożej po zdobyciu mistrzostwa świata?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.