Wyjątkowy prezent dla Leo Messiego od papieża Franciszka

Wyjątkowy prezent dla Leo Messiego od papieża Franciszka
Fot. PAP/EPA/Christophe Petit Tesson
Krzysztof Bronk / vaticannews.va / tk

Znany piłkarz Lionel Messi otrzymał koszulkę watykańskiego klubu sportowego z papieskim autografem i błogosławieństwem.

W ten sposób Franciszek odwzajemnił się swemu rodakowi, który w październiku przesłał mu swą koszulkę z autografem za pośrednictwem francuskiego premiera. Argentyński piłkarz gra bowiem w barwach Paris Saint-Germain.

DEON.PL POLECA

Papieski dar przekazał mu bp Emmanuel Gobillar, który angażuje się w duszpasterstwo sportowców, a we francuskim episkopacie jest odpowiedzialny za przygotowanie olimpiady w Paryżu w 2024 r. Z Messim spotkał się po meczu Paris Saint-Germian – Reims.

Obecny był również Neymar da Silva Santos, brazylijski piłkarz i klubowy kolega Messiego, który otwarcie świadczy o swej chrześcijańskiej wierze. Argentyński napastnik był bardzo zadowolony z papieskiego daru. Bp Gobillar pomodlił się z nim za jego rodzinę i przyjaciół.

Messi jest człowiekiem wiary

- Dobrze wiem, kim jest Lionel Messi dla tysięcy jego kibiców na całym świecie. Jest to człowiek wiary, człowiek, który się modli – powiedział po spotkaniu francuski biskup. Jest on przekonany, że to spotkanie odbije się szerokim echem i będzie miało też znaczenie dla ewangelizacji.

- To ważne, aby Kościół był blisko sportowców – dodał bp Gobillar.

Źródło: Krzysztof Bronk / vaticannews.va / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Kim chcę być? Kim są ludzie wokół mnie i jaki mają na mnie wpływ? Jak oceniam ich i siebie? Co jest moim celem w życiu? Udzielenie szczerej odpowiedzi na te pytania umożliwia człowiekowi lepsze zrozumienie...

Skomentuj artykuł

Wyjątkowy prezent dla Leo Messiego od papieża Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.